reklamı kapat

POPÜLER

Clubhouse facebook

Clubhouse artık herkese açıldı; peki artık çok mu geç?

Eski popülerliğinden oldukça uzaklaşan Clubhouse için beklenen adım sonunda geldi. Çok geç de olsa platform herkese açıldı.

Başta sadece iOS tarafında olan Clubhouse, biliyorsunuz geçtiğimiz aylarda Android platformuna da giriş yaptı. Bu sayede uygulamanın kullanıcı kitlesi ciddi şekilde arttı.

Ancak Android sürümünün çıkmasına rağmen uygulama için davetiye sistemi devam ediyordu. Yani kişiler uygulamaya girmek adına davetiye bekliyor ve bu konuda ciddi bir sıra yer alıyordu. İşte bu durum bugün değişti ve uygulama herkese açıldı.

Bu sayede artık uygulamaya giriş için davetiye gerekmeyecek. Ancak bu çok geç kalınmış bir hamle oldu. Çünkü platform artık neredeyse kimsenin gündeminde yer almıyor. Davetiyenin kaldırılmasının da bunu değiştirmesi olası görünmüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Clubhouse için gelecek karanlık görünüyor

Hep söylediğimiz gibi sadece ses odaklı bu iletişim yapısını gören Facebook, Microsoft, Spotify ve Reddit gibi devler Clubhouse’u hemen kopyaladılar, kopyalamak üzere çalışmaya başladılar.

Clubhouse’un popülerlik elde ettiği alanı koruması gerekiyordu ancak bu yapılamadı. Süreci içerik üreticiler için maddi hale getiren hızlı şekilde firma, buna rağmen pazarda tutulacak izlenimi oluşturmuyor. Bunun nasıl gelişeceğini ise elbette zaman gösterecek ancak Clubhouse’un geleceği daha şimdiden karanlık görünüyor.

Ayrıca Clubhouse’un getirdiği sesli görüşme altyapısının ilk hevesi de kaçmış durumda. Rakiplerin yeni getirdikleri de çok fazla dikkat çekmiyor gibi görünüyor. Yukarıda da dediğimiz gibi artık kimsenin gündeminde Clubhouse yer almıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın