reklamı kapat

POPÜLER

Clubhouse uygulaması

Davetiye temelli Clubhouse için Android müjdesi geldi

Pandemi döneminde bir uygulama daha patlama yaptı. Bu uygulamanın adı Clubhouse ve yakında Android tarafına da giriyor.

Clubhouse‘ı çok kısa süre önce sizlere tanıtmıştık. Tekrardan hatırlamak adına yalnızca iOS / iPhone tarafında yer alan ücretsiz uygulama Clubhouse, davetiye ile kullanılabiliyor. Yani uygulamayı kullanmak için mutlaka birisinden davetiye almanız gerekiyor. Bu yapısı nedeniyle, aşırı popüler olmaya başlamasına rağmen rakiplerine oranla daha niş bir konumda yer alan uygulama, temel olarak kişilerin sadece sesli sohbetler yapabildiği bir sosyal ağ konumunda yer alıyor. İşte bu uygulama hakkında kısa süre önce resmi bir açıklama yapıldı. Geliştirici firma uygulamanın Android sürümü için çalışmaya başladıklarını duyurdu. Henüz çıkış için bir tarih verilmiyor ancak Android sonrasında uygulamanın çok daha popüler hale gelmesi bekleniyor.

Genel olarak bakmaya devam ettiğimiz zaman oldukça sade bir arayüzü olan uygulama, genellikle bir konuya bağlı olmayan kamerasız temel görüşmeyi “ilgi çekici” ve bir bakıma da “eğlenceli” hale getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Clubhouse uygulaması ilerleyen dönemde herkese açık olacak

Çünkü firma gelecekte davetiye sürecini ortadan kaldıracak. Firma şu an sadece davetiye ile giriş yapılacağını ancak bunu değiştirmek adına çalıştıklarını belirtiyor. Eğer arkadaşlarınızdan / tanıdıklarınızdan bir davetiye bulduysanız Clubhouse uygulamasına iOS için direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi