reklamı kapat

POPÜLER

BMW Mini Yours Customised

Büyük umutlarla açılmıştı; BMW, Mini’nin özel servisini kapattı

2017’nin sonlarında duyurusu gerçekleştirilen Mini “Yours Customised” hizmeti, BMW tarafından 2021 itibarıyla sona erdirildi.

Otomobil üreticilerinin üretim aşamalarında ciddi oranda kolaylık sağlayacağına inanılan üç boyutlu yazıcılar, süreç içerisinde doğrudan model bazlı projelere de sahne oldu. Bu kapsamda, 3D yazıcılarla üretilmiş dünyanın ilk otomobil ve motosiklet örneklerini gördük. Maliyet ve parça tedariği konusunda büyük avantajlar barındıran sistem, 2017 yılında BMW cephesinden heyecan yaratan bir oluşumla taçlandırıldı. Grup içerisinde faaliyet gösteren markalardan olan Mini üzerinden kullanıcılara sunulan “Yours Customised” hizmeti, kullanıcılara araçlarını istedikleri gibi özelleştirme imkanı tanıyordu. Gelecek için daha da ileriye götürüleceği umutlarıyla hayata geçirilen servis, maalesef beklenen ilgiyi görememesinden ötürü sona erdirildi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW tarafından başlatılan hizmet 3 yıl sonra son buldu

Aralık 2017’de duyurusunun gerçekleştirilmesiyle tanıştığımız “Yours Customised” hizmeti, Mini modellerinin önemli bölümlerinde kullanıcılara sınırsız özelleştirme imkanı tanıyordu. Kullanıcılar araçlarının; kapı eşiği, depo kapaği ve torpido gibi bölümlerine kendi istedikleri tasarımları yaptırabiliyordu. Bu parçaların ebatsal olarak sınırları belli olduğu için hizmetten faydalanan kullanıcılar, kendi aralarında tasarımlarını takas edebilme şansları da bulunuyordu. Mini sonrası BMW için de kullanılması beklenilen servisin hizmet ömrünün 3 yıl sürmesi hayal kırıklığı oldu.

İlgili video

İlk kez asfalta indi; 1 milyon doları geçen fiyatıyla GT-R50 Goodwood Hız Festivali’nde!