reklamı kapat

POPÜLER

MINI 3D printed

MINI’den 3D yazıcı teknolojisi üzerinden araç kişiselleştirme hizmeti

27 Aralık 2017

Şimdilik sadece tek bir bölgede sunulan özellik sayesinde MINI kullanıcıları araçlarının önemli parçalarını istedikleri gibi tasarlayabilecek.

İlk jenerasyonundan itibaren tasarımıyla sınıfındaki tüm modellerden ayrılmayı başaran MINI günümüz teknolojisinden faydalanarak farklılıklarını ortaya koymaya devam ediyor. Çizgilerinin ve kokpit yapısının yanı sıra kişiselleştirilebilir ve akılı çözümler sunan donanımlarıyla da kullanıcılara farklı bir deneyim vadeden marka, üç boyutlu basım teknolojisini programı dahiline aldı. Bu zamana kadar otomobil üretiminde gövde ve motor parçaları üretimine girdiğine şahit olduğumuz bu teknoloji, MINI içerisinde çok geniş yelpazede kişisel tasarım ve donanımsal ürünlerin tasarlanması kapsamında kullanılacak.

İster imzanız, ister favori kahramanınız

Kendi içerisinde “Mini Yours Customised” adı altında sunulacak olan kişiselleştirme hizmetini şimdilik sadece Almanya sınırları içerisinde sunacak olan MINI, otomobillerde kişiselleştirmeyi yeni bir düzeye taşımayı hedefliyor. Bu arada sunulan hizmetin gerek yeni gerekse eski Mini araçlar için kullanılabilir olmasının, araç sahiplerini fazlasıyla memnun edeceğini de belirtmeyen geçmeyelim. Peki, önümüzdeki süreçte farklı ülkelerde de sunulan olan bu hizmetin süreci nasıl işliyor? Kullanıcıların ilk adımda yapması gereken şey, markanın resmi sitesi üzerinden çevrimiçi yapılandırıcıya erişmek oluyor. Hemen ardından araçlarının özelleştirmek istediği bölümü seçecek olan müşteriler, kullanmak istedikleri desen veya yazıyı sisteme yüklüyor ve işlem için yetkililere onay gönderiyor. Şu anda, dış yan, yolcu tarafı konsol, LED kapı eşikleri ve LED kapı projektörleri için siparişleri kabul eden MINI, önümüzdeki süreçte bölgelerin çeşitliliğini de artıracak.