reklamı kapat

POPÜLER

Clubhouse facebook

Android’e de gelen Clubhouse için davetiye süreci sona eriyor

Eski popülerliğinden uzaklaşmaya başlayan Clubhouse için çıkışı yapılan Android sürümü sonrasında önemli bir bilgi daha verildi.

Advertisement

Başta sadece iOS tarafından olan Clubhouse, biliyorsunuz geçtiğimiz haftalarda Android platformuna da giriş yaptı. Gelen son bilgilere göre şu an 2 milyon Android kullanıcısı uygulamayı kullanıyor.

Android sürümüne direkt olarak buradan ulaşabileceğiniz uygulama, halen iOS tarafında da yer alan davetiye sistemini devam ettiriyor.

Ancak bu da yakında ortadan kalkıyor. Yapılan resmi açıklamaya göre yaz ayları bitmeden uygulama herkese açık olacak. Bu sayede uygulama eğer unutulmaz ise çok daha fazla kullanılır hale gelecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Clubhouse için gelecek karanlık görünüyor

Hep söylediğimiz gibi sadece ses odaklı bu iletişim yapısını gören Facebook, Microsoft, Spotify ve Reddit gibi devler Clubhouse’u hemen kopyaladılar, kopyalamak üzere çalışmaya başladılar.

Hep söylediğimiz gibi Clubhouse’un şu an popülerlik elde ettiği alanı koruması gerekiyor. Ancak şirket / uygulama şimdiden gündemden düşmeye başlamış durumda.

Süreci içerik üreticiler için maddi hale getiren firma, şimdilik pazarda tutulacak izlenimi oluşturmuyor. Bunun nasıl gelişeceğini ise elbette zaman gösterecek ancak Clubhouse’un geleceği karanlık görünüyor.

Ayrıca Clubhouse’un getirdiği sesli görüşme altyapısının ilk hevesi de kaçmış durumda. Rakiplerin yeni getirdikleri de çok fazla dikkat çekmiyor gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın