reklamı kapat

POPÜLER

Clubhouse facebook

Clubhouse için beklenen Android beta adımı atıldı

Bir anda yıldızı parlayan ancak daha sonra eski popülerliğinden uzaklaşmaya başlayan Clubhouse, Android tarafına halen gelebilmiş değil.

Evet garip şekilde uygulama halen sadece iPhone modellerinde kullanılabiliyor. Ancak bu yakında değişecek. Çünkü firma Android uygulamasını aktif olarak geliştiriyor.

Hatta Clubhouse için Android uygulama betası kısa süre önce başlamış durumda. Şimdilik betaya herkes dahil olamıyor. Ancak ileride kapıların açılacağı aktarılıyor.

Firma henüz Android uygulamasının tam olarak ne zaman çıkacağını açıklamıyor. Ancak beta testlerinin çok uzun sürmesi beklenmiyor. Büyük bir sorun çıkmaz ise uygulama bu ay sonunda Play Store’daki yerini alabilir.

Firmadan bu konuda yakında resmi bir açıklama bekleniyor. Hep söylediğimiz gibi Android uygulaması ile kullanıcı kitlesinin ciddi şekilde artması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Clubhouse beklendiği gibi rakipsiz kalmadı

Sadece ses odaklı bu iletişim yapısını gören Facebook, Microsoft, Spotify ve Reddit gibi devler özelliği hemen kopyaladılar, kopyalamak üzere çalışmaya başladılar.

Daha geçtiğimiz günlerde Instagram’dan bu konuda bir adım geldi. Firma canlı sohbetlere sadece ses ile katılımın önünü araladı.

Hep söylediğimiz gibi Clubhouse’un şu an popülerlik elde ettiği alanı koruması gerekiyor. Ancak şirket şimdiden gündemden düşmeye başlamış durumda.

Süreci içerik üreticiler için maddi hale getiren firma, şimdilik pazarda unutulacak izlenimi oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın