reklamı kapat

POPÜLER

Sadece 100 adet üretildi; Karşınızda Peugeot 208 Rally4

Satılan ilk otomobilin üzerinden sadece bir yıl geçti ve 100. PEUGEOT 208 Rally4 bu hafta Peru’da yeni sahibine teslim edilecek. İşte modelin özellikleri.

PEUGEOT Sport, 2020 yılında hem Fransa Toprak Rallisi Şampiyonası hem de İtalya’da iki tekerlekten çekişli araç sınıfında elde edilen zaferler sayesinde en çok satan modelinin en yeni neslinin başarısını kutlamak için çok da fazla beklemedi.

Hem yeni yıldız pilotlar, hem de deneyimli pilotlar bu yıl Avrupa ve Latin Amerika’da en az yedi Kupa’nın önden çekişli araçlar sınıfında liderlik için mücadele etme fırsatı bulacak ve aynı zamanda farklı yol şartlarında mücadele edebilecek.

2019 sezonu boyunca geliştirilen PEUGEOT 208 Rally4, markanın mühendislerinin bilgi birikimi ve deneyiminden yararlanarak, iki tekerlekten çekişli araç rallilerinin tartışmasız gözdesi haline geldi.

2020 yılında motorsporları dünyasını önemli ölçüde etkileyen küresel salgına rağmen, PEUGEOT 208 Rally4, Avrupa’dan Latin Amerika’ya 18 farklı ülkede 250’nin üzerinde rallide start aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 sezonu yaklaşık altı ay ertelenmiş olsa da, PEUGEOT Sport yine de yeni otomobilleri hızla teslim ederek Avrupa genelindeki ve daha uzak bölgelerdeki müşterilerinin beklentilerini karşılamayı başardı. Şu anda 100 adet etaplara çıkmaya hazır PEUGEOT 208 Rally4 yarış otomobili bulunuyor. En sonuncusu Peru’daki Castro Yangali Takımına teslim edilmek üzere yola çıktı ve kısa süre önce tanıtılan PEUGEOT 208 Peru Rallisi Kupası’na katılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İki tekerlekten çekişli yarış dünyasının en başarılı yarış otomobillerinden biri olarak kabul edilen PEUGEOT 208 Rally4, motorsporlarının zirvesine tırmanmayı hedefleyen genç pilotlar için ideal seçim olarak öne çıkıyor. 2WD kategorisinde en hızlı pilotu ve Fransız Toprak Rallisi Şampiyonu Mathieu Franceschi, 2021 sezonunda Fransa Rallisi Kupası’nda herkesin yenmekte zorlanacağı pilot olacak.

Çakıl ve asfalt karışımı etaplardan oluşan Fransız Şampiyonası çok konuşuluyor ve şimdiden birçok büyük Fransız takımı 208 Ralli Kupası’na kayıt yaptırmış durumda. Bu durum zafere giden yolda saliselerin bile büyük fark yaratacağı anlamına geliyor. PEUGEOT Sport’un yanında olmaya devam eden Saint-Vallier Lisesi, okulun otomotiv bölümü öğrencileri tarafından üretilen bir PEUGEOT 208 Rally4 ile yarışacak.

Chazel Technology, PH Sport, Pit Stop, Rossel Compétition, CHL Sport Auto, Onyx Racing, Trajectoire Racing ve Saintéloc Racing de 2021 sezonunda mücadele edecek.

PEUGEOT 208 Rally4 Teknik Özellikler 

MotorÜç silindir, turbo besleme, 1.199 cc 

Güç: 208 HP, 5.450 d/d 

Tork: 290 Nm, 3.000 d/d 

Şanzıman: Sadev 5 vitesli sıralı şanzıman 

DiferansiyelMekanik kilitli 

Ön frenlerhava kanallı disk (330 mm asfalt, 283 mm toprak) 

Arka frenler: 290 mm disk 

Üç yönlü ayarlanabilir süspansiyon (geri basma, sıkıştırma ve düşük hız) 

Ağırlık: 1.080 kg minimum; 1.250 kg pilot ve co-pilot dahil 

İlginizi çekebilir