reklamı kapat

POPÜLER

2021 Peugeot 2008

2020 Peugeot 2008 ve 208 için beklenen ödül açıklaması geldi

Kısa süre önce Türkiye pazarına giriş yapan Peugeot 2008 ile birlikte 208 de, ‘Ürün Tasarımı’ kategorisinde 2020 Red Dot Tasarım Ödülü aldı.

Yamaha’nın Tenere 700 ile motosiklet sınıfında elde ettiği Red Dot Tasarım Ödülü için otomobil sınıfında da sahipler açıklandı. Kompakt otomobil sınıfındaki yeni Peugeot 208 ve yeni Peugeot SUV 2008 modelleri, ‘Ürün Tasarımı’ kategorisinde 2020 Red Dot Tasarım Ödülü aldı. Her iki Peugeot modeli de sportif dış tasarımları ve mükemmel işçilik kalitesi ile uluslararası jüriyi etkiledi. Fransız otomobil üreticisi 2020 yılında elde ettiği başarıyla birlikte tasarım ödülünü toplamda altıncı kez kazanmış oldu. Türkiye pazarına kısa süre önce gidiş yapan 2020 Peugeot 2008, elde ettiği satış başarısıyla potansiyeliyle ilgili ilk ipuçlarını da gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Peugeot 2008 ve 208 hakkında öne çıkanlar

Yeni Peugeot 208, çarpıcı dış tasarımı ile markanın sınıf atlama stratejisini destekliyor. Yeni model ön çamurluğundan arka bagaj kapağına kadar uzanan net tasarım çizgileriyle jüriyi etkiledi. Yeni model aynı zamanda dijital üç-boyutlu gösterge paneli ile dünyada bir ilki de bünyesinde barındırıyor. Allure donanım seviyesinden itibaren standart olarak sunulan Peugeot 3D i-Cockpit sportif, düzleştirilmiş çok fonksiyonlu direksiyon simidi ve 10 inç büyüklüğünde dokunmatik ekran içeriyor.

SUV 2008’in ise markanın yeni tasarım dilini tanımlayan dikey LED ön gündüz farlarıyla jüriyi etkilediğini görüyoruz. Yeni gündüz farları otomobile özgün bir görünüm kazandırırken, aynı zamanda yüksek marka bilinirliği sağlıyor. Girintili ve çıkıntılı geometrik şekillerin uygulandığı tasarımda üçgen formlar dikkat çekiyor. Uygulanan tasarım dili önden arkaya canlı ve dinamik bir görünüm sağlıyor. Arkadan bakıldığında üç aslan pençesi tasarımına sahip LED stop lambalarını birbirine entegre eden parlak siyah panel dikkat çekiyor. Yeni Peugeot SUV 2008’in iç mekanı; kaliteli dekoratif dikişler, LED ortam aydınlatması (GT Line donanım seviyesinde) ve Alcantara (GT donanım seviyesinde) gibi birinci sınıf malzemeler de dahil olmak üzere birçok detayı bünyesinde barındırıyor.

Yeni Peugeot 208 ve Yeni Peugeot SUV 2008’in tamamen elektrikli versiyonları da bulunuyor. İnce ve özel tasarım öğeleri yeni Peugeot e-208 ve yeni Peugeot SUV e-2008 modellerini içten yanmalı motora sahip versiyonlardan ayrıştırıyor. Gövde rengindeki radyatör ızgarasının ortasında konumlandırılan aslan logosu bakış açısına göre renk değiştiriyor.

İlgili video

Devrimsel özellikleriyle yeni 2008 ile tanışın