reklamı kapat

POPÜLER

Yamaha Tenere 700

Yamaha Tenere 700 için meraklılarının dikkatini çekecek ödül

Red Dot Tasarım Ödülleri’nin bu yılki listesinde kendisine yer bulan Yamaha Tenere 700, performans nitelikleri kadar çizgileriyle beğeni kazanıyor.

Geçtiğimiz günlerde kategori bazlı olarak açıklana Red Dot Tasarım Ödülleri 2020‘de motosiklet meraklılarını da ilgilen sonuç belli oldu. Kategorisinde ‘en iyi tasarım’ ödülünü kazanan Tenere 700, uzun mesafe performansı ile sınırları aşan ralli tipi macera dinamikleriyle ipi göğüsleyen isim oldu. Dakar Rallisi’ni akıllara getiren çizgilerin sokaklara başarılı bir şekilde uyarlanmış yapısını barındıran modelin kısa sürede önemli bir kitleye eriştiğin biliyoruz. Tenere 700’ün 689 cc’lik 2 silindirli çapraz düzlem felsefesine sahip motoru, 16 litrelik yakıt deposuyla birlikte tek seferde 350 kilometrenin üzerinde menzil potansiyeli sunabiliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yamaha Tenere 700 için öne çıkan nitelikler

Zorlu arazilerde konforlu sürüşe imkân veren Tenere 700’ün dayanıklı, çift kızaklı boru tipi çelik şasisinin kompakt boyutları sürüşü kolaylaştırıyor. Dar bir gövdeye, ince yakıt deposuna ve maksimum sürücü çevikliğine izin veren düz bir seleye sahip olan model, sürücünün otururken veya ayakta kullanımında, depoya tutunmasını sağlayarak daha güvenli sürüş olanağı tanıyor. Modelin rahat sürüş pozisyonu uzun sürüşlerde de kullanıcı deneyiminden bir şey kaybettirmeme konusunda iddialı. 16 litrelik ince, uzun menzilli depo her türlü yüzeyde hassas kontrol için kavrayış sunuyor. Doğada en karanlık yolları yüksek performansla aydınlatan 4 LED’li güçlü ve ikonik ön far tasarımı saf ralli tipi teknolojiyi vurguluyor. Modelin arka süspansiyonu, ister tek, ister yolculu ya da yük ile sürüşlerde, toprak yol veya otoban gibi farklı yol koşullarında keyifle sürüş yapma imkanı veriyor. Kompakt ralli stili gösterge paneli, gözleri yoldan veya patikadan ayırmadan tüm bilgilere kolaylıkla ulaşma imkanı veriyor. Kokpite yerleştirilen navigasyon cihazı ve akıllı telefonlar ise ekstra konfor yaşatıyor.

İlginizi çekebilir

Elektrikli motosiklet Apex ve pist performansı

İLGİLİ HABERLER