reklamı kapat

POPÜLER

Yamaha Tenere 700 Rally Edition

Yamaha Tenere 700 Rally Edition Türkiye pazarına giriş yaptı; işte bilmeniz gerekenler

Kendine has dinamiklerle asfalta çıkan Yamaha Tenere 700 Rally Edition da Türkiye’de Temmuz ayından itibaren bayilerdeki yerini alacak.

Adını Nijer’in kuzeydoğusundan Çad’ın batısına kadar uzanan, Sahra Çölü’nün güneyindeki devasa kumlu ovadan alan Ténéré, sert ve şık görünümü, eşsiz tek silindirli motosiklet karakteriyle enduro tarzı çok amaçlı macera motosikleti. Türkiye’de meraklıları ile 2019 yılında buluşan Ténéré 700 ön sipariş ile satışa sunulmuş ve kısa sürede 150 adet satışa ulaşarak bir rekor kırmıştı. Bu başarıyı devam ettirmeyi amaçlayan Yamaha Tenere 700 Rally Edition da Türkiye’de Temmuz ayından itibaren bayilerdeki yerini alacak. Kompakt ve çevik şasisinin yanı sıra karakterli ve yüksek torklu 689 cc CP2 motoruyla bu çok satan orta siklet macera motosikleti, heyecan verici arazi performansı ile otoyolda olağanüstü uzun mesafe konforunu bir arada sunabilecek kapasiteye sahip. Özel bir ekip tarafından Fransa’da geliştirilen yeni Ténéré 700 Rally Edition, özel mavi ve sarı renkli tasarımıyla, 1983 ve 1984’te düzenlenen Dakar rallisi etkinliklerinde JCO ve Serge Bacou’nun sürdüğü Yamaha yarış motosikletlerine saygı niteliğinde. Yamaha tutkunları bu asi çocukta XT600Z’nin 1983’teki ikonik tasarımını hatırlayacak.

Yamaha Tenere 700 Rally Edition teknik özellikleri

Yüksek teknik özelliklere sahip Ténéré 700 Rally Edition, arazi koşullarında şasi koruma düzeyini artıran çeşitli bileşenlerle donatıldı. 4 mm kalınlığında alüminyumdan üretilen dayanıklılığı artırılmış karter koruma, motor ve alt şasi borularına yüksek seviyede koruma sağlıyor ve ayrıca alet kutusu için montaj noktası görevi görüyor. Ek olarak bu modelde, küçük dal veya taşların girmesini önlemek için tasarlanmış siyah alüminyum radyatör koruyucusu bulunuyor. Lazer kesim alüminyum zincir muhafazası, bu özel üretim modelin birinci sınıf stiline katkıda bulunuyor.

Özel tek parça Ralli Sele, normalden 20 mm daha yüksek, 895 mm’lik bir sürüş pozisyonu sağlıyor ve bu da alt gövde pozisyonunun daha düz olmasını sağlayarak arazi sürüşü sırasında ayaklıklara basarak oturma pozisyonundan ayağa kalkmayı kolaylaştırıyor. Bu model, çift malzemeli yapısıyla yüksek kaliteli bir hisse ve görünüşe sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Beyaz Yamaha logosu ise ikonik klasik renkleri tamamlıyor. 689 cc CP2 motor, hızlanma sırasında yüksek tork hissini artıran ve zengin, derin ve tatmin edici bir ses çıkaran Akrapovič slip-on susturucu ile donatıldı. Bu yüksek kaliteli hafif susturucuya, genel kalite hissini artıran karbon ısı kalkanları takıldı. Ön ve arka kısımdaki hafif ve kompakt LED sinyaller, modern ve şık görünümüyle bu macera motosikletinin keskin hatlı ve dayanıklı görünümüne katkıda bulunuyor. Özel kauçuk kavrama pedleri, Rally Edition’da standart olarak sunuluyor. Bunlar, hızlanma sırasında diz ve iç uyluk kavramasını artırarak sürücüye optimum kontrol sağlamak için tasarlandı. Tozlu veya çamurlu koşullarda güvenli sürüş için yüksek kavrama sağlayan araziye uygun elciklerle donatılan gidon, üstün arazi kabiliyetiyle dikkat çekiyor.