reklamı kapat

POPÜLER

Benzin

Türkiye’ye yayılabilir; Antalya’da önemli akaryakıt istasyonu kararı!

Koronavirüs’ün yayılma hızını düşürmek amacı ile her ilde farklı farklı önlemler alınıyor. Bunun son örneği ise Antalya’da uygulamaya koyulan akaryakıt istasyonlarına dair düzenleme oldu.

Dünyada gün geçtikçe yayılan koronavirüs salgını ülkemizde de maalesef etkisini arttırmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün yaptığı;  “Son 24 saatte vaka sayısı 4 bin 747, vefat sayısı 98 oldu, toplam vefat sayısı 1006’e ulaştı. Bugüne dek 2 bin 423 hastamız iyileşip taburcu edildi.” açıklaması durumun ciddiyetini gözler önüne seriyor. Hal böyle alınca ulusal ve yerel çeşitli önlemler alınmaya devam ediliyor. Bu önlemlerin en yenisi Antalya’dan geldi. Öncü düzenleme ile birlikte tüm akaryakıt ve LPG satış istasyonları sadece belirlenen saatler arasında hizmet verecek. 7/24 hizmet veren bu istasyonlar Antalya’da artık saat 07.00 ile 21.00 arasında açık olacak.

Tüm akaryakıt ve LPG istasyonları artık sınırlı çalışacak

Antalya Valiliği’nden konu ile ilgili yapılan açıklama ise şu şekilde: “Coronavirüs (Covid-19) salgınından ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için; İçişleri Bakanlığı’nın ve Sağlık Bakanlığı’nın yukarıda zikredilen genelgelerinde belirtilen hususların yanı sıra, İlimizdeki işyerlerinin çalışma şartları ve açılış-kapanış saatlerinin düzenlenmesi hususunda daha önce alınan kararların uygulanmasında karşılaşılan tereddütler ve gelen talepler ışığında gerekli değerlendirmelerin yapılması sonucunda, İlimizde genel sağlığın, kamu düzeninin ve huzurunun korunması, adil ve eşit uygulamalar yapılarak, belli noktalara sosyal yığılmanın önlenmesi amacıyla, daha önce alınmış olan kararlarımıza ek olarak 10.04.2020 Cuma gününden itibaren, ilimizdeki tüm akaryakıt ve LPG satış istasyonlarının hafta içi ve hafta sonlarında 07:00-21:00 saatleri arasında hizmet vermesine karar verilmiştir.” Bu düzenlemenin diğer illerde geçerli olup olmayacağını ise zaman gösterecek. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Yenilikleriyle premium sınıfa meydan okuyan Volkswagen Touareg