reklamı kapat

POPÜLER

huawei

Huawei’den Mobil Dünya Kongresi öncesinde dikkat çekici açıklama

Huawei, Mobil Dünya Kongresi ile ilgili açıklamada bulundu. Önümüzdeki hafta gerçekleşecek toplantı öncesinde şirket, 20’den fazla yeni ürününü tanıtacağını duyurdu.

Şirket, MWC’de “Daha İyi Bir Gelecek için ROADS” temasıyla etkinlik düzenleyeceğini açıkladı. Daha iyi bir geleceği iş ortaklarıyla birlikte şekillendirmeyi amaçlayan Huawei, akıllı bir dünya için çalışmalarını sürdürüyor.

Huawei’nin “Küresel Endüstri Öngörüsü” (Global Industry Vision) göre, BİT ağlarının temelini oluşturduğu ve AI’nın olanaklı kıldığı 4. Sanayi Devrimi, dünyayı, tüm nesnelerin birbirine bağlı ve akıllı olacağı bir dünyaya götürüyor. Rapora göre, dijital dönüşüm pazarının 23 trilyon dolar değerine ulaşacağı öngörülüyor. Huawei, öngörülerinin detaylarını MWC’de gerçekleştireceği etkinlikler ile paylaşacak.

Kişisel cihazların sayısındaki artış tüm hızıyla sürecek

Raporda yer alan öngörülere göre, 2025 yılına kadar kişisel akıllı cihazların sayısının 40 milyara ulaşması bekleniyor. Raporda, akıllı cihaz kullanıcılarının yüzde 90’ının akıllı bir kişisel asistana sahip olacağı ve birçok evde bir robot bulunacağı belirtiliyor. Dünya genelinde, 2025 yılında 100 milyarlık bir bağlantı ağı kurulacağı ifade ediliyor. 100 milyarlık bağlantının yoğun olarak; kamu hizmetleri, ulaştırma, üretim, sağlık, tarım, finans sektörlerinde kullanılacağı ve bu sektörlerin dijitalleşmesine katkı sağlayacağı vurgulanıyor. Ayrıca raporda, 2025 yılı itibariyle kurumsal uygulamaların yüzde 85’inin buluta taşınacağı ve küresel şirketlerin yüzde 86’sının AI (Yapay zeka) kullanmaya başlayacaklarına dikkat çekiliyor.