reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei, tam anlamıyla “bağımsızlık” tarihini açıkladı!

Akıllı telefon tarafından Amerika ambargosu altında bulunan dev ismi Huawei, gelecek için bağımsızlık planları yapıyor. Peki bu ne zaman olacak?
Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump’ın hamlesi sonucunda ABD merkezli şirketlere önümüzdeki ay itibariyle Huawei ile ticaret yapma izni veriliyor. Bu tarafta gerçekten oldukça olumlu haberler alan firma, haklı olarak gelecekte donanım konusunda ABD’ye bağımlı olmak istemiyor. İşte bu konuda bir açıklama yapan firmanın üst düzey isimlerinden Zhang Minggang, Huawei’nin “2021” itibariyle Amerika teknolojilerine olan bağımlılığını bitireceğini belirtiyor. Bu konuda çok ciddi çalışmalar yapan firma, tasarımdan üretime kadar tamamen kendi içine dönmek istiyor. Yaşanan ambargo durumundan kötü bir darbe alan firma, bunu gelecekte yaşamamak için çok ciddi yatırımlar yapıyor. Kendi işlemcilerini ve modem birimlerini geliştiren firma, bu durumu ileride daha daha geniş bir alana yaymak istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, Android lisansını da geriye alabilir

Bu konu bildiğiniz üzere halen netleşmiyor. Ancak firmanın lisansını geriye almasını engelleyen hiçbir durum bulunmuyor. Daha önce de söylediğimiz gibi telefonlarını Amerika’da satamayan Huawei’nin diğer bölgelerde Android kullanmaya devam etmesi “ulusal güvenlik problemi” oluşturacak bir durum oluşturmuyor. Bu açıdan Google’ın gerekli adımları atacağı tahmin ediliyor. HongMeng OS’un “şimdilik” akıllı telefonlar için geliştirilmediğini söyleyen Huawei, 2021 itibariyle bunu da değiştirecek gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Çok yakında gelecek amiral gemisi Samsung Galaxy Note 10