reklamı kapat

POPÜLER

Dahi Asistan

Türk gelişticiden Siri’ye rakip uygulama: Dahi Asistan [Video]

Yaklaşık dört yıl önce haberini yaptığımız dijital asistan Dahi’nin yeni versiyonu indirmeye sunuldu. Türkiye’nin önde gelen yapay zeka şirketlerinden Yapaytech firmasının “Dahi Asistan” uygulaması herkesin kullanımına açıldı.

Dahi asistan kullanıcıların konuşmalarını anlamlandırarak onların isteklerini yerine getiren bir kişisel sanal asistan. Google’ın Google Asistanı veya Apple’ın Siri’sine benzer bir uygulama gibi düşünebileceğiniz Dahi, bilgiye çok hızlı ulaşmaya imkan tanıyor. Asistan, hava durumundan maç sonuçlarına döviz bilgisinden vizyondaki filmlere kadar yüzlerce konuda kullanıcının sorularına hızlı bir şekilde cevap vermeye çalışıyor. Bilgi dağarcığının dışındaki isteklerde arama motoru gibi karşımıza arama sonuçları getiriyor. Bu noktada sohbet botlarından ayrılıyor ve Siri’de olduğu gibi “Benimle evlenir misin” sorularına cevap bulamayabilirsiniz.

Aynı zamanda dahi asistan kendi içerisinde farklı botların bulunduğu bir bot markete de sahip. Markette eticaret botlarından oyun botlarına , çeviri botlarından kredi hesaplama botlarına kadar bir çok farklı bot markette yer alıyor. Marketteki botlardan birini seçerek sadece o botla yazışabiliyorsunuz. Sonrasında seçtiğiniz bottan çıkarak tekrar dahi asistana geri dönebiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uygulamayı nasıl indirebilirsiniz?

Dahi uygulamasının Android versiyonunu haberin devamından indirebilirsiniz.

Video

İLGİLİ HABERLER