reklamı kapat

POPÜLER

Apple iOS 11.4

Apple’ın sıradaki iOS 11.4 ile sunacağı yenilikler

Teknoloji devi Apple‘ın geçtiğimiz günlerde kullanıma çıkarttığı iOS 11.3, ana sürüm iOS 12 öncesinde son güncelleme olmayacak. Şirket artık kesinleştiği üzere iOS 11.4’ü de karşımıza çıkartacak. Peki bu sürümle neler gelecek?

Advertisement

Apple’ın geliştirici portalında resmileştirildiği üzere iOS 11.4 kesin olarak kullanıma çıkacak. iOS 11’e geçen tüm iCihazlara yayımlanancak güncelleme, büyük ihtimalle WWDC 2018 öncesinde lanse edilecek. Resmi olanlar ve beklentiler doğrultusunda ise güncelleme şu özelliklerle karşımıza çıkacak. Bu noktada ilk olarak ClassKit bizleri karşılıyor. Okullara özel ClassKit ile öğretmenler iPad için Schoolwork üzerinden tüm öğrencilerinin uygulamada yaptıklarını tek bir pencerede görebilecek. Yani merkezi bir yönetim altyapısı sunacak ClassKit, yönetimi kolaylaştıracak. Yeni iOS sürümünde aynı zamanda AirPlay 2‘nin de olması bekleniyor. Apple’ın ekosisteme özel kablosuz bağlantı teknolojisi, yeni sürümüyle birden fazla cihaza içerik aktarımının önünü açacak. AirPlay 2 ile aynı zamanda iki adet HomePod “stereo” olarak bir arada kullanılabilecek. Ayrıca iOS 11.3 betada yer alan mesajlar için iCloud desteği de gelecek. Bu sayede kişiler iMessage içerilerini iCloud bulutlarında yedekleyebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iOS 11.4 ne zaman tanıtılacak?

Daha önce de söylediğimiz gibi sürümün WWDC 2018’den önce gelmesi bekleniyor. Merakla beklenen konferans, 4 – 8 Haziran tarihleri arasında Kaliforniya San Jose’de yer alan McEnery Kongre Merkezi’nde yapılacak. Bu açıdan mayıs en gerçekçi tarih gibi duruyor.

İlgili Video

iOS 11.3 ile gelen yeniliklerden