reklamı kapat

POPÜLER

iOS 12

iOS 12 beta 1 ve iOS 11.4 hız testinde karşı karşıya [Video]

Apple’ın pazartesi günü lanse ettiği iOS 12 beta 1 ile iOS 11.4 karşı karşıya geldi. Yapılan benchmark testlerine göre iOS 12’nin ilk beta sürümü iOS 11’in en kararlı sürümünden daha hızlı performan sergiliyor.

Popüler benchmark uygulamalarından Geekbench 4’te ortaya çıkan bilgilere göre iOS 12 beta 1 yüklü iPhone X, iOS 11.4 yüklü iPhone X’dan çok daha hızlı bir performansa sahip. iOS 12 yüklü iPhone 5s’te de uygulamaların ve sistemin çok daha hızlı çalıştığı belirtiliyor.

İşletim sistemi tüm sistemde performans iyileştirmeleri sunuyor. Kamera yüzde 70’e kadar daha hızlı açılıyor, klavye yüzde 50’ye kadar daha hızlı görüntüleniyor ve yazı yazarken daha fazla duyarlılık sunuyor. Sistemde birçok şey aynı anda çalışırken bile uygulamalar iki kata kadar daha hızlı açılıyor. İşletim sistemi, 2013’te sunulan iPhone 5s’ten şimdiye kadarki en gelişmiş iPhone olan iPhone X’a kadar çok sayıda cihaza yönelik olması sayesinde, daha önceki tüm sürümlere göre daha fazla cihazda performans iyileştirmeleri sunuyor.

iOS 12 performansıyla göze çarpıyor

Şu anda geliştiriciler tarafından kullanılabilen işletim sistemi hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. iOS 12 ile iOS 11.4’ü karşı karşıya getiren videolara ise haberin devamından izleyebilirsiniz.

Video