reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Black Shark
Xiaomi Black Shark

Xiaomi desteğiyle çıkacak Black Shark oyuncu telefonunun sızan görüntüleri için CEO’dan açıklama

Xiaomi‘nin resmen yatırımcısı olduğu Nanchang Black Shark Technology, artık biliyorsunuz bir oyuncu akıllı telefonu geliştiriyor. Bu telefonu için dün ortaya çıkan görseller içince şirketin taze CEO’sundan bir açıklama bulunuyor.

Oyuncu telefonu denildiği zaman akla gelen tek model Razer Phone‘un karşısına çıkacak Black Shark, henüz resmi sızıntılarla kendisini göstermedi. Ancak dün bazı görselleri yayımlanan cihaz, görünen tasarımıyla bazı bekleyenlerini hayal kırıklığına uğratmıştı. Bir telefondan çok el konsolunu andıran bu tasarım, kısa süre içerisinde yalanlandı. Weibo’dan bir açıklama yapan şirket CEO’su, bunların sahte olduğunu belirtti. Hazırlanan tasarımı “çok çirkin” olarak nitelendiren yönetici, kendi telefonlarının çok güzel olacağını belirtiyor. Burada standart akıllı telefon tasarımının dışına çıkmadığı tahmin edilen firma, son dönemde gerçekten gündemden düşmüyor. Telefonun teknik olarak 6 GB RAM 128 GB depolama, 8 GB RAM 128 GB depolama ve 8 GB RAM 256 GB depolama ile satın alınabileceği söyleniyor. Gücünü mevcut en güçlü işlemci Snapdragon 845‘ten alan cihaz, kutudan Android 8.0 Oreo ile çıkıyor. Bünyesinde 120 Hz‘lik bir 18:9 en boy oranına sahip 2160×1080 piksel ekranla taşıyacağı söylenen telefon, Quick Charge 3.0 hızlı şarj teknolojisine de destek veriyor. Pil tarafında ise 4.000 mAh‘dan fazla bir kapasiteden bahsediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Black Shark ne zaman geliyor?

Merak edilen oyuncu akıllı telefonu, resmi olarak açıklandığı üzere 13 Nisan tarihinde görücüye çıkıyor. Resmi duyurudan önce görülmesi beklenen telefon, dediğimiz gibi oldukça merak ediliyor.

İlgili Video

İşte rakip Razer Phone