reklamı kapat

POPÜLER

2021 Tesla Model X

Tesla

2021 Tesla Model S

Vites kolu olmayan yeni Tesla araçlar geri vitese böyle geçirilecek

2021 Tesla Model S ve Model X ile vites kolu tarih olacak. Bunun yerine firma ekranı kullanıyor. Bu konuda ilk video gelmiş durumda.

Tesla, geçtiğimiz ay Model S ve Model X için yeni versiyonlar tanıttı. 2021 model araçlarda yukarıdaki gibi bir kokpit tasarımı bizleri bekliyor. Burada fütüristik çizgide sınırları zorlayan Tesla, yeni otomobillerine bir vites kolu koymadı.

Yeni araçların direksiyon arkasında dahi vites için bir kol bulunmuyor. Firma silecek ve ışıklar için direksiyon üzerindeki dokunmatik butonları kullanıyor. Vites içinse daha önce gerçekten ilginç bir akıllı sürece geçileceği aktarılmıştı.

Firma geçtiğimiz ay yeni Tesla modelleri gerekli sürüş modunu kameralar, sensörler, harita ve navigasyon üzerinden tahmin ederek kendisi seçebilecek demişti. Ancak süreç elbette sadece buna özel olmayacak.

Yeni araçlarda vites orta ekranın soluna eklenen aşağıdaki videoda görebileceğiniz kaydırma hareketiyle değiştirilebilecek. Sürücüler geri vitese geçmek adına ekranda aşağıya doğru kaydırma yapacak. “Drive” yani sürüş moduna geçmek içinse ekranda yukarıya doğru kaydırma yapılması yeterli olacak.

Tesla araçlarını alma konusunda bitcoin dönemi başladı

Geçtiğimiz aylarda hatırlarsınız Elon Musk’ın CEO’su olduğu elektrikli otomobil firması Tesla, 1,5 milyar dolar değerinde bitcoin satın almıştı. Firma bu dev hamlenin üzerine yakında kişilerin bitcoin ile otomobil almasına izin vereceklerini aktarmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşte bu konu için Elon Musk bugün resmi duyuruyu yaptı. Artık ABD’deki kişiler ellerindeki bitcoin’leri kullanarak bir Tesla otomobil sahibi olabilecek. Musk elde ettikleri bitcoin’in bitcoin olarak kalacağını da belirtiyor ve sürecin yıl sonunda diğer ülkelere de açılacağını aktarıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni kablosuz kulaklık modeli