reklamı kapat

POPÜLER

Zırhlı Tesla Model S
Zırhlı Tesla Model S
Zırhlı Tesla Model S
Zırhlı Tesla Model S
Zırhlı Tesla Model S

Dünyanın ilk “kurşun geçirmez” Tesla Model S’i

Elektrikli otomobil pazarının yıldı ismi Tesla’nın otomobilleri son dönemde birçok özel modifiye sürecine sokuluyor. Bunlardan en ilginci ise en özel Tesla Model S ile karşımızda bulunuyor.

Tesla Model S tasarımı, performansı ve teknolojisiyle çağın ötesinde bir otomobil olarak nitelendiriliyor. Sahipleri tarafından oldukça sevilen otomobil, artık kurşun geçirmez bir versiyona da sahip. International Armoring Corporation (IAC) tarafından özel bir müşteriye hazırlanan P100D modeli, Armorax isimli bir zırha sahip. Zırhıyla ağır makineli tüfek atışına dahi dayanabilen otomobil, en güvenli Model S P100D ünvanını üzerine alıyor. Bu zırh sistemini otomobilin performansı ve tasarımını bozmadan entegre etmeyi başaran firma, gerçekten ince bir işcilik sergilemiş görünüyor. Camları tam 2 inç kalınlığında olduğu için açılmayan ancak diğer özellikleri tamamen korunan otomobil, söylendiği kadarıyla 650 saatlik bir çalışmanın ürünü.

En güvenli Tesla Model S

Yaklaşık 73 bin dolarlık bir maliyet ile oluşturulduğu belirtilen otomobil, orijinalden sadece 250 kg daha ağır. O oldukça camlara ve zırha rağmen çok da ağırlaşmayan araç, alt bölümünde dahi özel bir koruma tabakası taşıyor. Yani her yandan gelecek saldırılara karşı hazır olan Model S, oldukça popüler de olmuş durumda. Şirket şimdiden beş tane zırhlı Model S sipariş aldığını belirtiyor. Bireysel silahlanmanın çok arttığı şu günlerde özellikle Amerika Birleşik Devletleri vatandaşları ekstra korumaya büyük önem veriyor gibi duruyor.