reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame’den dudak uçuklatan gişe tahminleri

Uzun bir bekleyişin ardından izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Avengers Endgame filminin gişe tahminleri inanılmaz bir seviyeye ulaşmış durumda.

Avengers Infinity War’un finalinden sonra yaklaşık bir senedir Avengers Endgame’i bekliyoruz. Marvel stüdyolarının gizemli tanıtım süreci sağ olsun, filme dair o kadar çok az şey biliyoruz. Bu da merakımızın iyice körüklenmesine neden oluyor. Hollywood’un güvenilir kaynaklarından Deadline sitesinin haberine bakılırsa Avengers Endgame açılış haftasında inanılmaz bir gişe rekoru kırmaya hazırlanıyor. İzleyiciler arasında oluşan heyecan ve ön bilet satışları baz alındığında filmin daha ilk günlerinde 840 milyon dolar gişe hasılatı elde etmesi bekleniyor. Bu da daha bir hafta olmadan 1 milyar dolar sınırını aşabileceği anlamına geliyor. Elbette Marvel hayranlarının beklentileri Avengers Endgame’in gişe hasılatının toplamda 2 milyar dolar seviyesine ulaşacağı yönünde. Tahminler de bu hedefi tutturmanın fazlasıyla mümkün olduğunu gözler önüne seriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öte yandan 840 milyon dolarlık gişe hasılatı bile başlı başına büyük bir olay. Hollywood’da pek çok yapım vizyonda kaldığı süre boyunca bu gişe hasılatını elde etmenin hayalini kuruyor. Warner Bros stüdyolarının umutlarını bağladığı Justice League bile toplamda 657 milyon dolar gişe hasılatı elde edebildi. Elbette bu pek başarılı bir örnek değil. Fakat Warner Bros’un toplamda 840 milyon dolar gişe hasılatından fazlasıyla memnun olacağı gerçeğini değiştirmiyor.

İlginizi çekebilir

Son Avengers Endgame fragmanı