reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame ve aslan kral gişe tahminleri

Avengers Endgame filmine gişede yaklaşabilecek tek yapım

Avengers Endgame, gişede rekor kırmaya hazırlanıyor. Kısa sürede etkileyici bir gişe hasılatına ulaşması beklenen filme rakip görülen tek bir yapım var.

2019’da gişeye damga vurmaya hazırlanan Disney’in, Avengers Endgame ile kısa sürede ciddi bir hasılat elde etmesi bekleniyor. 24 Nisan gecesine dahi ek seans konulan filmin biletleri yok satıyor. İlk gün biletleri karaborsada kendine yer bulan film için analistler ise şimdiden bir rakip belirledi bile. Endgame’e gişe hasılatı yarışında “yaklaşabileceği” düşünülen yapım ise bir diğer Disney filmi olan Aslan Kral. Gişe otoritesi Exhibitor Relations’ın kıdemli analisti Jeff Bock yaptığı açıklamada “Avengers Endgame’e global gişe hasılatları kıyaslandığında yaklaşabilecek tek yapım Aslan Kral. Çünkü bu film Disney animasyonları arasındaki en değerli ve en popüler yapım.” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Globalde ve Amerika içinde en büyük açılış

Analistler Endgame’in hem globalde hem de Amerika içinde bugüne kadarki en karlı açılışa sahip film olmasını bekliyor. Aslan Kral’ın bu başarıyı geçmesi ise beklentiler arasında değil. Ancak filmin beraberinde getirdiği nostalji ve kitlesi düşünüldüğünde 2019’un en çok kazandıran filmleri listesinde Endgame’e en yakın yapım olacağı belirtiliyor.

Endgame’in açılışında Amerika’da 200 – 250 milyon dolar arası bir gişe elde etmesi bekleniyor. Bazı tahminler ise 300 milyon dolar sınırını kıran ilk film olabileceği yönünde. İkilinin gişe karşılaştırmasını yapmak için ise biraz bekleyeceğiz. Endgame yakın zamanda vizyona girecek olsa da Aslan Kral 19 Temmuz’da vizyondaki yerini alacak.

İlgili video

Aslan Kral’ın fragmanı