reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame bilet

Avengers: Endgame biletlerinde karaborsa krizi

Avengers Endgame biletlerinin ön satışları başladı. Filmi ilk günden izlemek isteyenler bilet için yarışırken, biletler karaborsaya düştü.

Türkiye’de de biletlerinin ön satışına başlanan Avengers Endgame, 26 Nisan’da vizyondaki yerini alacak. Sadece 6 saatte ön satış rekorunu kıran film için gişe beklentileri de yüksek. Peynir ekmek gibi satan açılış günü biletlerinin ise kısa sürede tükenmesi kaçınılmazdı. Ancak iş karaborsaya düşmüş durumda. Filmin 26 Nisan’da gerçekleşecek olan gösterimi için kullanıcılar aldıkları biletleri eBay üzerinden açık artırmayla satmaya çalışıyor. En uçuk fiyatlı örneklerden birinde; açık artırmaya girmeden 15 bin dolara kadar çıkan bilet fiyatları için minimum teklif ise 2.500 dolar olarak görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Endgame

Sinemanın karaborsası

Karaborsadaki bilet fiyatları ise değişiklik gösteriyor. 5.000 dolara da bulabileceğiniz gibi iki kişilik 250 dolar ya da 85 dolara kadar bilet bulunabiliyor. Yüksek talep gören yapımların ise biletlerinin karaborsaya düşmesi kaçınılmaz oluyor. Türkiye’de de benzer bir olay Cem Yılmaz’ın Diamond, Elite, Platinum Plus biletlerinde yaşanmış, kısa sürede tükenen biletler fahiş fiyatlarla karaborsaya düşmüştü.

Türkiye’deki ön satışlar ise devam ediyor. Türkiye’de 25 Nisan Perşembe günü ilk gösterimini gerçekleştirecek olan filmin IMAX gösterimleri de dahil olmak üzere İstanbul’da ilk gün gösterimi için rahat rahat yer bulmak mümkün. Ancak Türkiye’de satışların dün başladığını da hatırlatmakta fayda var. Önümüzdeki bir hafta içinde istediğiniz seans ve salonda yer bulmakta zorlanabilirsiniz. Filmin fragmanını haberin devamında izleyebilirsiniz.

İlgili video