reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

İlk rekor geldi; Avengers Endgame biletleri yok satıyor!

Avengers Endgame biletlerinin, Türkiye de dahil olmak üzere, ön satışları başladı. Filmin daha ön satışlarında ilk rekor kırıldı.

26 Nisan‘da vizyona girecek olan Avengers Endgame, bilet satışlarını başlattı. Türkiye’de de başlayan bilet satışlarını uzun zamandır bekleyen izleyiciler ise adeta biletleri peynir ekmek gibi satın alıyor. Yurt dışında 2 Nisan’da başlayan bilet satışları ilk gün ön satış rekorlarını alt üst etmiş durumda. İlk günden en iyi yerde oturarak filmi izlemek isteyen hayranların akınına uğrayan ön satış sitesi Fandango’da sitenin kilitlendiği belirtiliyor. Bazı hayranların bile alması 30 dakikayı dahi bulurken film sadece 6 saatte ön satış rekorunu kırıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaç bilet satıldı?

Rekor müjdesini veren Fandango ne yazık ki satışla ilgili net bir açıklama henüz yapmadı. Ancak bir önceki ön satış rekorunu kıran film baz alınarak aşağı yukarı bir tahmin yürütmek mümkün oluyor. Bundan önce 24 saat satış rekorunu kıran yine Disney çatısı altındaki Star Wars: The Force Awakens olmuştu. 8 saatte satış rekoru kıran The Force Awakens’ın açılış haftasında Amerika ve Kanada’da 248 milyon dolar gişe elde ettiğini belirtelim.

Ancak Avengers Endgame konusunda işler biraz daha farklılaşıyor. Endgame ilk 24 saat satış rekorunu 6 saatte kırmakla kalmıyor anı zamanda Fandango’nun 19 yıllık tarihindeki en büyük “tek gün bilet satış rekoru“nu elde ederek bir başka rekor daha kırmayı başarıyor.

Bir başka sinema zinciri olan Alamo Drafthouse için de ön satışlar hayli iyi geçmiş. Firma tarafından atılan tweet‘te Endgame biletlerinin Infinity War biletlerinin ön satışına kıyasla üç katı daha fazla satıldığı kaydediliyor.

Avengers: Infinity War, 2,04 milyar gişesi ile 2018’in en çok kazandıran filmi olmuştu. Avengers Endgame’in de benzer bir performans sergileyerek kısa süre içinde 2 milyar gişe sınırını aşıp, daha yılı yarılamadan 2019’un en çok kazandıran filmi olması bekleniyor.

İlgili video

Filmin detaylı sahneler içeren yeni fragmanı