reklamı kapat

POPÜLER

Netflix iPad iPhone AirPlay
Netflix iPad iPhone AirPlay

Netflix’ten birçok iPhone ve iPad kullanıcısını kızdıran hamle

Dünyanın en popüler servislerinden birisi halini alan Netflix, kısa süre önce birçok iPhone ve iPad kullanıcısını kızdıran bir AirPlay hamlesi gerçekleştirdi.

Netflix, tam 2013 yılında bu yana iPhone ve iPad için AirPlay desteğini sunuyor. Bu sistem sayesinde kişiler filmleri / dizileri AirPlay destekli cihazlara kablosuz olarak görüntü aktarabiliyor. Ancak AirPlay şu an Netflix’in iOS uygulamasında çalışmıyor. Netflix, birkaç gün önce başladığı belirtilen bu durumun arkasında “teknik limitlerin” olduğunu belirtiyor. Yine de 2013 yılından bu yana sorunsuz olarak çalışan altyapının bir anda teknik limitlere takılması kullanıcılar tarafından pek mantıklı bulunmuyor. Netflix biliyorsunuz artık hemen hemen her cihazda özel uygulamasıyla aktif olarak yer alıyor. Bu açıdan çoğu kişi günümüzde AirPlay’i pek fazla kullanmıyor. Ancak yine de atılan bu adımın arkasında başka bir şeyin olduğunu düşünenler bulunuyor. Netflix’e rakip Apple TV+ servisinin yolda olması, süreç hakkında ortaya birçok iddianın atılmasına neden oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Netflix iPad iPhone AirPlay

Netflix, Türkiye’de yeni bir üyelik paketi sunmaya hazırlanıyor

Hatırlarsınız mart ayı sonunda Netflix, Hindistan’da çok daha uygun fiyatlı bir abonelik alternatifini test etmeye başlamıştı. İşte “Mobil” plan olarak isimlendirilen bu yeni abonelik seçeneği Türkiye’de de test edilmeye başlandı. Şimdilik tüm kullanıcılara açık olmayan bu aboneliğin fiyatı ise 7,99 TL olarak görünüyor. Bu mobil pakette diğer seçeneklerde de olduğu gibi tüm içeriklere erişim sunan firma, yeni paketi sadece ama sadece mobil cihazlara açıyor. Yani kullanıcılar bu paketi aldığı zaman sadece cep telefonu ve tabletler aracılığıyla Netflix izleyebiliyor. Yukarıda bahsettiğimiz sistemin bu yeni paketle de alakalı olabileceği düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir

Netflix’in yeni dizilerinden