reklamı kapat

POPÜLER

2019 Volvo V60 Cross Country

“Yoldan çıkartan” rozet yeni jenerasyon üzerinde; 2019 Volvo V60 Cross Country

Standart versiyonun üzerinden geçen 7 aylık zamanın ardından karşımıza çıkan 2019 Volvo V60 Cross Country, keşfetmeyi sevenlerin yol arkadaşlarından birisi olacak.

Volvo’nun kullanıcılarına hafif arazi dinamiklerini deneyimleme imkanı tanıtan Cross Country rozeti, 90’lı yılların son dönemlerinden beridir varlığını sürdürüyor. İlk dönemlerinden itibaren ailenin pek çok önemli binek üyesinde gördüğümüz bu felsefe, son dönemlerde Ford Fiesta Active ve Hyundai i20 Active örneklerinde görüldüğü gibi B sınıfı binek otomobillerde de uygulanıyor. Lakin bunu bir station wagon üzerinde görmek hiç şüphesiz yollara çıkma isteğimizi çok daha fazla körüklüyor. Şubat 2018 itibarıyla tanıştığımız yeni jenerasyon V60‘ın ardından beklenilenden daha geç gelen Cross Country versiyonu, aracı yine SUV dinamiklerine yaklaştırma görevini üstleniyor. V90 Cross Country ile birlikte gözünü bu sınıfta dikmiş kullanıcıları kendisine çekmeye çalışacak olan otomobil, görünümü kadar teknik değişimleriyle de buna hazır olduğunun işaretini veriyor.

Cross Country etkisi

Evet, bundan önceki örneklerinde de gördüğümüz gibi yeni V60 Cross Country’de de bizi şaşırtmayan değişimleri standart olarak görebiliyoruz. Normal V60’a göre yerden yüksekliği 75 milimetre artırılan araç, özel off-road modu ve dört tekerlekten çekiş sistemiyle güzel bir birliktelik sunuyor bizlere. Ek olarak SUV modellerinde gördüğümüz yokuş iniş desteğinin bu otomobilde sunuluyor olması, işin sadece görünümden ibaret olmadığının göstergesi. Dış tarafta tampon ve çamurluk gibi kısımlarda plastik aksamın dahil edilmesi de yine arazi dinamikleri düşünülerek atılmış adımlar arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Arazide olduğu kadar asfaltta da son teknolojiden mahrum kalmayan V60 Cross Country, ailenin diğer üyelerindeki zenginliklerden faydalanıyor. City Safe otonom fren sistemi, şeritte tutma asistanı, 130 km/s hıza kadar direksiyon-gaz-fren üçlüsüne müdahale edebilen sürüş asistanı ve çapraz trafik asistanı bu noktada gereklilikleri karşılayacak nitelikte. Aracın motor seçenekleriyse standart V60 ile benzerlik gösterecek. Giriş seviyesinde 250 beygir güç üreten 2.0 litrelik benzinli motorla gelen Cross Country, kısa süre sonra 400 beygirlik hibrit seçeneğine de kavuşacak. Önümüzdeki günler satış süreci ve planlamasıyla ilgili de detaylar almayı beklediğimiz modelle ilgili detayları LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili video

Yeni Volvo V60