reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Roadster

Aslında “iki tane” Tesla Roadster vardı; tarihi Falcon Heavy fırlatması, fiyatları yüz katına çıkarttı!

Tesla Roadster’ın uzaya gönderildiği Falcon Heavy fırlatmasında gözlerden kaçarak geç fark edilen detayla, oyuncak piyasası bir anda hareketlendi.

Geçtiğimiz haftanın dünyada en çok konuşulan olaylarından birisi hiç şüphesiz SpaceX tarafından gerçekleştirilen Falcon Heavy uçuşu oldu. Mars üzerindeki gelecek planları açısından bir milat olarak nitelendirilen bu denemeyi gelmiş geçmiş tüm örneklerinden ayıran parçası içerisinde taşıdığı kargoydu. Dünyaca ünlü hale gelen Starman ile birlikte Tesla Roadster‘ı uzayın derinliklerine gönderen Elon Musk ve ekibi, tüm dünyaya akıllardan silinmeyecek kareler hediye etti.Lakin Dünya manzaralı başta olmak üzere pek çok görseli bulunan Roadster ile ilgili gözlerden kaçan ufak bir detay vardı. Elon Musk aslında uzaya iki tane Roadster göndermişti.

Detaylarda gizlenen Tesla Roadster

Tesla Roadster’ın Hot Wheels versiyonunu gerçek Roadster’ın konsolunun tam ortasına yerleştiren Musk, uzaylı dostlarımıza aynı zamanda bir de oyuncak hediye etmişti. Roadster’ın kırmızı renkteki oyuncak versiyonun, yerleştirildiği bölüm yakın markajdaki fotoğraflarda görünürken haberin ortaya çıkmasının ardından fiyatların yer yer 100 katına çıktığı görüldü. Hot Wheels’ın birkaç yıl önce satışlarına başladığı dönemlerde 1 ile 3 dolar arasında etiket fiyatı koyduğu Roadster oyuncakları şu an internet üzerinden 50 ile 100 dolar arasında alıcı buluyor. “Mainline” ve “Super Secret Treasure Hunt” olmak üzere iki farklı Hot Wheels versiyonu bulunan Tesla Roadster, bir süre oyuncak piyasasını da karıştıracak gibi gözüküyor.

İlginizi çekebilir