reklamı kapat

POPÜLER

Tesla roadster spacex

Uzaydan selamlar; Tesla Roadster resmen Dünya dışına çıkan ilk otomobil [Video]

Pek çok ilkin yaşandığı Falcon Heavy uçuşunun başarılı bir şekilde gerçekleşmesiyle birlikte otomobil dünyası da üzerine düşen payı aldı.

Bilim dünyasının bir süredir merakla beklediği ve dünyanın en güçlü roketlerinin başrolde olduğu SpaceX Falcon Heavy‘nin uçuşu başarıyla gerçekleşti. Saatte 16.000 kilometre gibi korkutucu hız değerlerine erişilen ve sadece dört dakikalık bir yolculuk ile Dünya’ya tepeden bakmamıza yardımcı olan bu uçuş, kuşkusuz 21. yüzyılın en önemli olaylarından bir tanesi. Mars‘ın keşfi ve kolonileşme sürecinin yanı sıra Ay‘ı içerisine alan uzay turizminin de kapılarını aralayacak olan bu test uçuşu madalyonun bir de fantastik bir tarafı vardı. Bahsetmekte olduğumuz bu olay Tesla’nın doğuşunu simgeleyen Roadster modelinden başkası değil elbette.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hayal gerçek oldu

Annelerimizin bizler küçükken bazen misafirliğe bile götürmek için bile izin vermediği oyuncaklarımızdan bir tanesi, bugün itibarıyla bizlere uzaydan bakıyor. Evet, oturup düşündüğümüz zaman bu durumun gerçek olması aslında bir anlamda bazılarımızın Elon Musk’a bakış açısını değiştire de bilir. Sözü fazla uzatmadan sizleri direksiyonu başında olan StarMan‘in olduğu Tesla Roadster’ın, bizlere uzaydan selam gönderdiği video ile baş başa bırakalım. SpaceX’in canlı yayınından alınan videoyu dilerseniz en başından itibaren de izleyebilirsiniz