reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Roadster Starman
Tesla Roadster Starman
Tesla Roadster Starman
Tesla Roadster Starman

Falcon Heavy ile uzaya atılan Tesla Roadster’ın yolcuğunda önemli gelişme

SpaceX‘in dünyanın mevcut en güçlü roketi Falcon Heavy ile uzaya gönderdiği Elon Musk’ın Tesla Roadster aracı, önemli bir turu tamamladı.

Uzayda yol almaya devam eden Tesla Roadster ve sürücüsü Starman, kısa süre önce Güneş etrafındaki tam turunu tamamladı. Mevcut ve gelecekte olacağı konumunu buradaki internet sitesinden rahatlıkla takip edebileceğiniz otomobil, ciddi ciddi Mars’a doğru ilerlemeye devam ediyor. Şu an Dünya’dan yaklaşık 300 milyon km kadar uzaktan olan araç, herkesin ortak görüşü olarak Elon Musk’ın son dönemde yaptığı en büyük reklam kampanyaları arasında yer alıyor. Mars’tan ise 112 milyon km uzaktan olan araç, kızıl gezegen tam 42 bin km hızla yaklaşıyor. Bazı kişilerin inanmadığı bu yolculuk, gerçek şekilde devam ediyor ve herkesi şaşırtmayı sürdürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzaya çıkan ilk otomobil Tesla Roadster, yakında yeni bir versiyon da kazanıyor

Bilmeyenler için yeni nesil Roadster 0’dan 100 km/s hıza sadece ama sadece 1,9 saniyede çıkabiliyor. Üç motor üzerine kurulan ve dört çeker olan araç, maksimum 400 km/s hız yapabiliyor ve tam 1.000 km menzil sunuyor. 200 kWh bataryaya sahip olduğu belirtilen süper spor elektrikli otomobil, sunduğu 10.000 Nm tork değeriyle nefesleri kesiyor. 2020 yılından sonra 250 bin dolara satılacak araç için, ufak roketler barındıran bir SpaceX paketinin de adı geçiyor.

İlginizi çekebilir