reklamı kapat

POPÜLER

Xİaomi Redmi akıllı televizyon

Xiaomi alt markası Redmi’den akıllı televizyon hamlesi

Xiaomi, alt markası haline getirdiği Redmi üzerinden de akıllı televizyon satışına başlayacak gibi görünüyor. İlk model çok yakında geliyor.

Akıllı telefon firmaları son dönemde akıllı televizyon tarafına büyük önem vermeye başladı. Kısa süre önce Honor ilk modellerini tanıttı. Yakın zamanda Huawei ve OnePlus‘ın da bu alana girmesi bekleniyor. Söylendiği kadarıyla alanın uzun süredir ses getiren oyuncusu Xiaomi, alt marka Redmi için de akıllı televizyon hazırlığı yapıyor. Resmi olarak gelen bilgiye göre çok yakında resmi olarak lanse edilecek televizyon hakkında henüz çok fazla bilgi yok. Sadece söylentiler 40 ila 70 inç arasında iki farklı modelin sunulacağı yönünde geliyor. Elbette 4K UHD çözünürlükte olacak televizyonların, gelişmiş akıllı özellikler ve sesli dijital asistan desteği taşıyacağı söyleniyor. Fiyatın ile Redmi’den beklendiği üzere çok düşük olacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi akıllı televizyon yanında 64 megapiksel  telefon da yolda

Xiaomi, kesin olarak Samsung 64 megapiksel ISOCELL Bright GW1 sensörlü bir Redmi modeli geliştiriyor. Dörtlü kameranın merkezinde yer alan 64 megapiksel kamera ile  20 MB boyutunda 9216×6912 piksellik fotoğraflar çekilebilecek telefon, büyük merak ediliyor. Söylendiği kadarıyla modelin en önemli detayı olan Samsung ISOCELL Bright GW1, piksel birleştirme teknolojisi Tetracell ile düşük ışıklı ortamlarda yüksek fotoğraf kalitesi sağlıyor ve ISOCELL PLUS teknolojisiyle hassaslığı yüzde 15 artırarak yüksek renk doğruluğu getiriyor. Akıllı ISO sistemiyle parlak alanları patlatmadan koyu alanlardaki istenmeyen kumlamayı azaltacak sensör, çok iddialı görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei telefon tarafı için bu geleceği görüyor