reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi TV Max

98 inç Redmi Smart TV Max ile elde edilen önemli başarı

Xiaomi alt markası Redmi, Redmi K30 Pro ailesi yanında tanıttığı 98 inç boyutundaki Redmi Smart TV Max modeliyle önemli bir başarı elde etti.

Dünyanın en büyük televizyon modellerinden olan Redmi Smart TV Max, çıktığı ilk satışta 2.825 dolar gibi bir fiyata rağmen sadece 3 dakika 28 saniye içerisinde 1.000 satış rakamına ulaştı. Firmaya bu kısa süre içerisinde tam 2.8 milyon dolar gelir getiren akıllı televizyon, pazarın bu boyutta en çok satanlarından olacak gibi görünüyor. Satış konusunda Xiaomi beklentilerini aştığı aktarılan akıllı televizyon, ince çerçeveleriyle genel olarak şık görünüyor. İki tane kendisi gibi gerçekten büyük bacağa sahip olan 70 kg ağırlığındaki model, 8K değil 4K çözünürlükte (LCD panel) geliyor ve nispeten güçlü bir donanımsal altyapı üstüne kuruluyor. Gücünü 12 nm üretim sürecinden çıkan bir işlemci ile 4 GB RAM‘den alan TV, grafik tarafında Mali-G31 MP2 kullanıyor. Dahili depolaması 64 GB olarak açıklanan akıllı televizyon, MEMC ile pürüzsüz bir görüntü deneyim vadediyor. 192 noktadan dinamik arka aydınlatma altyapısı üstüne kurulan Xiaomi destekli Redmi TV Max, Dolby Audio ile DTS-HD desteklerine de sahip. TV’nin bünyesinde 8W gücünde iki adet hoparlör yeralıyor ve modelde PatchWall TV arayüzü kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi destekli Redmi Smart TV Max Türkiye’de satılır mı?

Türkiye’de satılmasını beklemediğimiz bu devasa televizyonu, çok kısıtlı bir kitleye hitap ediyor ancak yine de yeri uygun olan sinema tutkunlarını memnun edecek gibi görünüyor. Bu modelin benzer ya da yakın boyutlardaki birçok rakibinden ucuz olduğunu da belirtmek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni nesil oyun konsolu Sony PlayStation 5 ile tanıştınız mı?