reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi TV akıllı televizyon

Xiaomi tarafından gelen iddialı yeni ürün: “Redmi Smart TV X”

Xiaomi alt markası Redmi, ürün gamına yakın zaman içerisinde yeni bir televizyon daha ekliyor. İşte önemli detaylarıyla Redmi Smart TV X.

Redmi Smart TV X, firmanın yakında resmi olarak lanse edeceği en yeni akıllı televizyon modeli. 50 inç, 55 inç ve 65 inç boyutlarda yolda olduğu aktarılan model, firmanın yeni paylaşımına göre çok güçlü bir yerleşik ses sitemiyle geliyor. Söylendiği kadarıyla televizyonda dört adet 12,5W gücünde hoparlör ve tam 8 üniteli subwoofer yer alıyor. Bu açıdan harici ses çözümlerine ihtiyacı tamamen bitirecek olan TV, bunu bütçe dostu bir fiyata sunacak olmasıyla öne çıkıyor. Biliyorsunuz Redmi’nin ürünleri her zaman bütçe dostu oluyor. Elbette 8K değil 4K çözünürlükte karşımıza çıkacak Xiaomi imzalı Redmi Smart TV X, aktarıldığı kadarıyla MEMC ile donatılmış ve NTSC renk gamutunun yüzde 85’ini karşılıyor. Redmi TV’lerin henüz Türkiye’de satışı yok. Bunun ileride değişmesini umut ediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gelişmiş akıllı televizyon Xiaomi Redmi TV neler sunuyordu?

70 inç boyutunda olan model, yukarıda görebileceğiniz üzere ince çerçeveli şık bir tasarıma sahip. 4K HDR destekli bir panel üstüne kurulan TV, gücünü sekiz çekirdekli 64 bit işlemciden alıyor ve Mali-450 MP3 GPU birimini taşıyor. 2 GB RAM’i ve 16 GB dahili depolaması bulunan televizyon, Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac ve Bluetooth 4.2 desteklerini de taşıyor. Bünyesinde üç adet HDMI ve iki adet USB portu bulunan Redmi TV, sesli olarak kontrol edilebiliyor ve bu bağlamda XiaoAI dijital asistan ile geliyor.

Not: Ana görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Kamerası çok ses getirecek akıllı telefon modeli

İLGİLİ HABERLER