reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Redmi akıllı televizyon

Xiaomi’nin beklenen Redmi imzalı ürününden en önemli bilgiler geldi

Xiaomi, alt markası haline getirdiği Redmi, ilk akıllı televizyon modeli için tarihi ve merak edilen önemli bir detayı sonunda paylaştı.

Daha önce de söylediğimiz gibi akıllı telefon firmaları son dönemde akıllı televizyon tarafına ilgi duymaya başladı. Geçtiğimiz hafta Honor, Huawei HarmonyOS işletim sistemli ilk modellerini tanıttı. Önümüzdeki dönemde Huawei ve OnePlus‘ın da bu alana girmesi bekleniyor. Bu alanın Honor sonrasındaki ilk temsilcilerinden birisi ise Redmi olacak gibi görünüyor. Resmi olarak yapılan paylaşıma göre firmanın ilk akıllı televizyonu 29 Ağustos tarihinde lanse ediliyor. Tam 70 inç boyutta tasarlanan modelin, 4K UHD bir panel üstüne kurulduğu açıklanıyor. Ürünün en çok merak edilen yanı olan fiyatı konusunda ise şimdilik sadece tahminler yürütülüyor. Xiaomi’nin 75 inç Mi TV 4 modeli yaklaşık olarak 1.277 dolara satılıyor. Firmanın 75 inç Mi TV 4S modeli ise yaklaşık 738 dolar seviyesinde. Bu açıdan Redmi imzalı akıllı televizyon modelinin yaklaşık olarak 650-700 dolar bandında olacağı yapılan tahminler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi akıllı televizyon merak uyandırıyor

Peki bu model Türkiye’de satılır mı? Firmanın telefonları Türkiye’de resmi garantili olarak satılıyor. Xiaomi’nin televizyonları ise mağazalarda sergilenmesine rağmen resmi kanaldan elde edilemiyor. Bu yüzden Redmi’nin televizyonu da buraya gelmez izlenimi oluşturuyor. Fakat yine de bu konuda kesinlikle net bilgiler bulunmuyor. Yani bir sürpriz olma ihtimali her zaman bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei telefon tarafı için bu geleceği görüyor