reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P20

Yeni Huawei P20 ailesinin satış fiyatları belli oldu

Yeni telefonları merakla beklenen isimlerden Huawei, biliyorsunuz üç yeni akıllı telefon ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. İşte bu telefonların satış fiyatları da artık karşımızda bulunuyor.

Huawei, yeni akıllı telefonlarını resmi olarak 27 Mart tarihinde Paris’te tanıtacak. Bu açıdan herkesin merakla beklediği telefonlar, Roland Quandt tarafından fiyatlarıyla da detaylandırıldı. Buna göre P20 679 euro, P20 Pro 899 euro, son olarak P20 Lite ise 369 euro Avrupa satış fiyatlarına sahip olacak. Fiyatlardan da anlaşılabileceği üzere en üst seviyede P20 Pro, sonra P20 en altta ise P20 Lite bizleri karşılayacak. Pro modelin fiyatı ile Galaxy S9‘u geride bırakan Huawei, yine de en üst modeli için artık normal (!) sayılan fiyatlar biçmiş görünüyor. Genel olarak baktığımız zaman yeni P20 ailesinde ilk olarak “çentik” dikkatleri üzerine çekiyor. Ön kamera ve sensörleri bu çentiğe koyan firma, bu sayede ekranı kenarlardan yukarıya çekiyor. Üst seviyede iki telefonu ön tasarım açısından fiziksel home butonu ayırıyor. P20’ye parmak izi okuyabilen bir home butonu koyan firma, bunu Pro’da tercih etmemiş durumda. Pro modelin parmak izi sensörü arkada yer alıyor ve bu yüzden önde daha ince çerçeveler yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 10 Pro sonrasında beklenti oldukça artırdı

Mate 10 Pro ile oldukça olumlu geri dönüşler aldığını bildiğimiz Huawei, P20 ailesi için de büyük beklentiler oluşturuyor. Bugün duyduğumuz kadarıyla ailenin bir de daha da yüksek fiyat etiketli bir Porsche Edition versiyonu da geliştiriliyor.