reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’da neden ekrana entegre parmak izi okuyucu kullanılmadı?

MWC 2018 kapsamında resmi olarak tanıtılan Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+, biliyorsunuz ekrana entegre parmak izi okuyucuya sahip değil. Peki hali hazırda çalışan bir teknoloji varken şirket neden bu altyapıya geçiş yapmadı? İşte cevabı;

Galaxy S8 ailesinden çok da farklı olmamaları nedeniyle gündemin biraz gerisinde kalmaya başlayan Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+, parmak izi sensörlerinin konumunu düzeltti. Parmak izi sensörleri arka kameranın yanından altına alınan Galaxy S9 ailesi, buna karşın ekrana entegre parmak izi okuyucu teknolojisiyle gelmedi. Bunun arkasında ise teknolojinin henüz tam olarak hazır olmadığı açıklandı. Şirket yetkilisi bu konuda yüzde 100 performans seviyesine ulaşılmadan adım atılmayacağını belirtiyor. Yani şirket teknoloji tam olarak oturmadan kullanmak istemiyor. Bu da Galaxy markası için oldukça iyi görünüyor. Çünkü insanlar bu modellerden en iyisini bekliyor ve Samsung da bunun farkında bulunuyor. Bu konuda çalışmalarına devam ettiği belirtilen şirketin, ekrana entegre parmak izi okuyucu için Galaxy Note 9‘u dahi es geçeceği söyleniyor. Bu da beklenen adımın 2019’a kaldığını gösteriyor.

Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S9+

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın diğer teknik özellikleri

Kısaca hatırlamak gerekirse Samsung Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED Infinity Display ekran, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik Infinity Display ekran yer alıyor. Satıldığı bölgeye göre Snapdragon 845 ve Exynos 9810 ile gelen telefonlardan Galaxy S9+’da 6 GB RAM ve 128 GB UFS 2.1 depolama (MicroSD desteği ), normal versiyonda ise 4 GB RAM ve 64 GB UFS 2.1 depolama (MicroSD desteği ) bulunuyor. Galaxy S9’un arkasına 12 megapiksel çözünürlükte F1.5 – F2.4 değişken diyaframlı lens koyan üretici, Galaxy S9+’da ise çiftli kurulum kullanıyor.