reklamı kapat

POPÜLER

samsung galaxy s9 parmak izi
samsung

Samsung Galaxy S9’da parmak izi teknolojisi nasıl çalışacak?

30 Ekim 2017

Kısa bir süre önce satışa sunulan Samsung Galaxy Note 8’de parmak izi sensörünün ekrana entegre edileceği belirtilmişti. Daha sonrasında bu fikirden vazgeçen Samsung, parmak izi sensörünü cihazın arkasına yerleştirmişti. Parmak izi sensörüyle ilgili Samsung cephesinden yeni bir haber geldi.

Hollandalı kaynak GalaxyClub’ın aktardığı bilgiye göre şirket,  ekranlara yerleştirilmiş parmak izi sensörüyle ilgili bir patent aldı. Basınca duyarlı bir ekran teknolojisiyle alakalı patent alan Samsung, aynı zamanda bu teknolojide parmak izi sensörünü de kullanıyor. Samsung’a yakın kaynakların söyledikleri bilgilere göre şirket, bu teknolojiyi Galaxy S9’da tercih etmeyecek. Samsung’un bu teknolojiyi en erken önümüzdeki yılın ağustos tanıtılması beklenen Galaxy Note9 modelinde kullanması bekleniyor.

Sabırsızlıkla beklenen Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ ne zaman tanıtılacak?

Samsung Galaxy S9’un ön kamerası iPhone X’te olduğu gibi derinlik algılayabileyen kameraya sahip olacak. Yüz tanıma teknolojisiyle birlikte çalışacağı belirtilen bu teknolojiyle Samsung’un Apple’ın karşısına çıkacağı dile getiriliyor.

DCI-P3 ve sRGB/Rec.709 desteğiyle telefonların geniş renk yelpazesi sunacağı da dile getiriliyor. HDR desteğiyle birlikte telefonlardaki ekranın görsel şölen sunacağını belirtebiliriz. Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 845 veya Exynos 9810 işlemcisiyle satışa sunulacak telefonlarda Snapdragon 845 işlemcili modelin LTE Cat. 18’e destek vereceği ifade ediliyor. LTE Cat. 18 sayesinde telefonların 1.2 Gbps internet hızına ulaşabileceği söyleniyor. Teknoloji dünyası tarafından merakla beklenen Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın önümüzdeki yılın şubat veya mart ayında gün ışığına çıkması bekleniyor.