reklamı kapat

POPÜLER

Spotify

Spotify, 20 milyon ücretli abone sayısını geride bıraktı

Apple’ın müzik servisi Apple Music’i duyurmasının ardından Spotify, müzik servisiyle ilgili açıklamalar yapmaya başladı. Spotify kendi sayfası üzerinden bazı istatistiksel bilgileri paylaştı. 2014 yılının mayıs ayında ücretli abone sayısının 10 milyon olduğunu belirten Spotify, bu sayının 2015’in mayıs ayında 20 milyona ulaştığını açıkladı.

Spotify’daki toplam aktif kullanıcı sayısının ise 75 milyon olduğu ifade ediliyor. Bu rakamın daha önceden 40 milyon olduğunu belirtmekte yarar var. Bu büyümeyle birlikte, 10 milyon aboneye ilk 5,5 yıllık döneminde ulaşan şirket, sadece 1 yıl gibi kısa sürede 10 milyon abone daha kazanarak ücretli abone sayısını ikiye katlamış oldu. Son bir yıllık dönemde her 3 saniyede 1 yeni kullanıcının ücretli aboneliği tercih ettiğini ifade eden Spotify, toplamda ödenen telif ücretinin 3 milyar doları geri bıraktığını ifade etti. Spotify’ın 2015’in ilk çeyreğinde sanatçılara ödediği telif miktarı ise 300 milyon dolar.
Spotify

Spotify

ETİKETLER
YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Spotify, 20 milyon ücretli abone sayısını geride bıraktı” için 2 cevap

  1. Aradakalan dedi ki:

    Bence Spotifyi Apple Music devreye girmeden önce bir kampanya başlatsın. Mesela müşterileri uzun süre Spotify’a bağlayacak yıllık cazip fiyatlı abonelik seçenekeleri olabilir. Böyle mevcut abonelerini en azından 2 sene daha hem korur hemde bu arada arşivini genişletebilir.
    Ayrıca temellei telif satın seçeneği de olmalı. Çünkü bana aylık abonelik hiç mantıklı değil. Bazı aylar neredeyse hiç müzik dinlezken bazen çok dinleyebiliyorum ve ayrıca yeni parçalardan ziyade eski olup benim için eskimeyen parçaları daha çok dinliyorum. Bu nedenle ben 10 USD verip birçok parça dinelemk yerine Arşiv yapmayı tercih ediyorum.

  2. Aradakalan dedi ki:

    Ayrıca bu müzik kanllarının çoğu girdiği kategorlerden ötürü biliyorsunuz özel sektörde birçok firmada en gellenenler listesinde yer aldığı aşikar. Bu konuda da alternatif sunamayacaklarından cihazdan cihaza medya taşıyabilirliği de Spotify desteklemeldir.