reklamı kapat

POPÜLER

ipod-cover

iPod Classic efsanesini geri getiren akıllı kılıf

iPod Classic‘lerin üretimi durduruldu, ancak bu durum tasarımcılar için sorun değil. Bir efsaneyi yeniden yaşatmak için tasarlanan konsept iPhone 6 kılıfı iPod Classic’leri geri getirmeyi vadediyor.

Yazının başında belirttiğimiz gibi ne yazık ki şu an konsept bir çalışmadan öteye gitmeyen ve iPod Cover olarak adlandırılan kılıflar akıllı aksesuar sınıfına giriyor. iPod Classic tasarımından esinlenilerek yapılmış olan bu kılıflar iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için özel olarak hazırlanmış. Yeni iPhone’ların inceliğinden ödün vermeyecek şekilde tasarlanan kılıflarda tıpkı iPod Classic’te olduğu gibi uygulamaları yöneten bir teker bulunuyor. Apple’ın müzik uygulamasıyla uyumlu şekilde çalışması planlanan bu kılıf, iPod Classic’in sunduğu kontrol imkanlarının tamamını sunuyor.

ipod-cover
Yalnızca müzik uygulaması değil aynı zamanda kilit ekranını da yönetmeye yarayan bu akıllı kılıfla gelen bildirimleri ve widget’ları görüntülemek mümkün. Ayrıca kılıfın üstünde bir de safir kristal dokunmatik ekran olması planlanıyor. Bu sayede kilit ekranında aşağılarda kalan bildirim ve bilgiler için iPod tekeri dışında dokunmatik ekran da kullanılabiliyor. 7 farklı renkte tasarlanmış olan kılıfın üretimi için Apple’dan onay gelip gelmeyeceği ise gizemini koruyor.

ipod-cover