reklamı kapat

POPÜLER

Yenilenen tasarımıyla iPod touch

Apple, iPhone 5 lansmanının devamında iPod ailesinin yeni üyelerini de tanıttı. 16:9 en-boy oranına sahip yeni iPod touch’ta 4 inçlik Retina ekran kullanılıyor. A5 işlemcili yeni nesil iPod touch, yalnızca 6,1 mm inceliğinde ve 88 gram ağırlığında.

YENİLENEN TASARIM
Apple’ın belirttiğine göre yeni iPod touch şimdiye kadarki en ince ve en hafif iPod touch olma özelliğine sahip. Çift çekirdekli A5 işlemcili iPod touch, bir önceki nesilden tam yedi kat daha iyi grafik performansı ve iki kat daha iyi performans sunuyor. iPod touch bunun yanında 40 saate kadar müzik ve 8 saate kadar da video oynatabiliyor. Yeni tasarımıyla dikkat çeken iPod touch, iPhone 5’de kullanılan Lightning bağlantı noktasına da sahip.
Apple iPod Touch
Apple iPod Touch
iSIGHT KAMERA
iPod touch’ın arkasında 5 megapiksel çözünürlük sunan iSight kamera yer alıyor. LED flaş, arka aydınlatmalı sensöre sahip iPod touch’ta f/2.4 lens kullanılıyor. iPhone 5’te kullanılan panorama özelliği iPod touch’ta da kullanıcıların karşısına çıkıyor. Cihaz buna ek 30 fps hızında Full HD video kaydı yapabiliyor.
Apple iPod Touch
KİŞİSEL ASİSTAN SIRI
Yeni iPod touch artık Siri desteği ile birlikte geliyor. Apple’ın geçen yıl tanıttığı iPhone 4S’te karşımıza çıkan ve sesli komutları anlayarak size cevap veren Siri, kullanıcıların iPod touch’lara da sesle kontrol kolaylığı getiriyor. iPod touch bunun haricinde Bluetooth 4.0 desteğini bünyesinde barındırıyor. Cihaz üzerinde loop olarak adlandırılan bir buton yer alıyor. Buradaki butonu açarak iPod touch’ınıza bir bileklik takabiliyorsunuz. Alüminyum, siyah, mavi, sarı ve kırmızı renk olmak üzere 5 farklı renk seçeneği ile birlikte piyasaya sürülecek olan iPod touch’ta yine aynı renklerde bileklikler de bulunuyor. iPod touch’ın 32 GB’lık versiyonu yaklaşık 300 dolardan, 64 GB versiyonu ise yaklaşık 400 dolardan ekim ayında Amerika’da satışa sunulacak.

iPod touch loop
Apple iPod Touch loop
Apple iPod Touch
Apple iPod Touch

İLGİLİ HABERLER