reklamı kapat

POPÜLER

Yenilenmiş iPod touch ve iPod nano’lar

Apple, 4 Ekim etkinliğinde, beklenen yeni iPhone’u haricinde kült müzik çalarları iPod touch ve iPod nano için de yeni özellikler açıkladı. Fakat iPhone 5 beklentilerinin boşa çıkması gibi, tamamen yenilenmiş iPod’lar yerine, her iki MP3 çalarda da aynı kasalara entegre edilmiş yeni ve geliştirilmiş özellikler karşımıza çıktı. Ayrıca her iki serinin de fiyatlarında düzenlemeler dikkat çekiyor.

Yeni iPod touch
iPod touch’ın yeni siyah ve beyaz modellerinin 199 dolar olacağı açıklandı. Yeni iPod touch’larda iCloud desteği ve iOS 5 işletim sistemi dikkat çekiyor. Kullanıcı arayüzünde bazı yeniliklerin göze çarptığı yeni iPod nano ise 129 dolardan (8 GB) başlayan fiyatlara sahip olacak. iPod nano’nun kullanıcı arayüzünde yapılan değişiklikler arasında 16 yeni dijital saat görünümlü arayüz bulunuyor. Ayrıca geliştirilmiş entegre fitness özellikleri de dünyanın en popüler müzik çalarının yeni özelliklerinden.

iOS 5’Lİ YENİ iPOD TOUCH
Yeni iPod touch, iOS 5 işletim sistemi ile çalışıyor. Bu haliyle yeni iPod touch, iMessage, Game Center, Notifications ve Wi-Fi Sync to iTunes dahil 200’den fazla yeni özelliği destekliyor. iMessage eklenmiş iPod touch, iOS5’li diğer Apple cihazlarıyla kısa mesaj, fotoğraf, video ve kişi kartı gibi öğelerin alışverişini yapabiliyor. Aynı zamanda tek bir görüşmeyi tüm iOS5 cihazlarınızda sürdürebilmenize de olanak sağlıyor. Game Center’ı kullanarak profilinize fotoğraf ekleyebiliyor, Game Center uygulaması içinden yeni oyunlar satın alabiliyor ve hatta yeni arkadaşlar ve yeni oyunlar bulmak için çok daha basit yollara başvurabiliyorsunuz.

iCLOUD DESTEĞİ
Yeni iPod touch artık iCloud’u da destekliyor. Apple’ın bulut depolama servisi ile içeriklerinizi iPhone, iPad, iPod touch ve Mac cihazlarınız arasında otomatik olarak kablosuz bir şekilde senkronize edebiliyorsunuz. Tek bir cihazdan içeriği değiştirdiğinizde bu içerik diğer Apple cihazlarınızda da otomatik olarak güncelleniyor.

Yeni iPod nano
iPOD NANO’YA YENİ ARAYÜZLER
Yenilenmiş iPod nano’nun artık daha hızlı ve kolay navigasyon için daha geniş ikonları bulunuyor. Ayrıca artık klasik analog saatten en sevdiğiniz Disney karakterlerine kadar 16 değişik saat arayüzünden birini seçebiliyorsunuz. nano artık koşu ve yürüyüşlerinizi de daha yakından takip edecek. Zaman, hız ve mesafe, yakılan kalori miktarı, attığınız adım sayısı gibi bileşenleri kaydeden iPod nano, koşu sırasında gerçek zamanlı sesli komutları ve geribildirimleriyle sizi motive etmeyi de başarıyor. Bu sesli geribildirimler 7 farklı dili destekliyor. Aynı zamanda egzersizlerinize ait verileri Nike+ sitesine yükleyebilir, katettiğiniz ilerlemeyi arkadaşlarınızla bu şekilde paylaşabilirsiniz. iPod nano’nun yedi değişik rengi bulunuyor: gümüş, grafit, mavi, yeşil, turuncu, pembe ve kırmızı.

Yeni iPod nano
FİYATLANDIRMA
8 GB’lık yeni iPod nano 129 dolarlık fiyat etiketiyle bugünden itibaren Amerika’da satışta. 16 GB’lık modeli ilse 149 dolar. Her iki depolama kapasitesine sahip modelin de yukarıda saydığımız 7 rengi mevcut.

iPod touch, siyah ve beyaz renkli modellerle olmak üzere 12 Ekim’den itibaren satışta olacak. 8 GB’lık modelin Amerika fiyatı 199 dolar, 32 GB’lığı 299 dolar, 64 GB’lığı ise 399 dolar.