reklamı kapat

POPÜLER

TTNET’ten yeteneğe destek, yaratıcı ekonomiye destek

TTNET, “Yeteneğe Destek Yaratıcı Ekonomiye Destek” adlı yeni kurumsal sosyal sorumluluk projesini açıkladı. Yaratıcı ekonomiye destek vermek ve katkı sağlamak için hayata geçirilen proje, toplumda farkındalık yaratmak gayesini taşıyor ve gençlere bilişim dünyasındaki yeni istihdam alanlarını, yeni iş fırsatlarını tanıtmayı amaçlıyor.

TTNET’in Mümkünlü reklam filmlerinin çekildiği Taraklı ilçesinde düzenlenen bir basın etkinliği ile projeyi tanıtan TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, proje kapsamında sektör ileri gelenleri tarafından yetenekli gençlere; sinema, televizyon, internet, iletişim, reklamcılık, yazılım, yayıncılık ve multimedya gibi yaratıcı ekonomi kapsamı alanlarında eğitimler verilmesinin planlandığını açıkladı. Yetenek odaklı iş gücünün gelişmesine katkı sağlamak isteyen TTNET, bu kapsamda yetenekli gençlerin sektöre kazandırılmasını, yeni projelerle atma değer yaratılmasını ve sektörün insan kaynağı kalitesinin artırılmasını amaçlıyor. Verilecek eğitime katılım için yeteneklerine güvenen gençlerin başvuru yapması gerekiyor. Başvurular www.yaraticiekonomiyedestek.com sitesinin yanı sıra Facebook üzerinden de yapılabilecek. Bu gençler arasından yapılacak seçimle toplamda 60 yetenekli genç sektörün ileri gelen isimlerinden eğitimler alacak, önemli isimlerle atölye çalışmaları yapıp projeler geliştirecek.
TTNET Yaratıcı Ekonomiye Destek
Ekim 2011 – Ocak 2012 tarihleri arasında yapılacak olan eğitimler “Dijital İçerik Üretimi”, “Dijital İçerik Sunumu” ve “Ticaretin Elektronikleşmesi” başlıkları altında; sinema, televizyon, internet, iletişim, reklamcılık, yazılım, yayıncılık ve multimedya alanlarında verilecek. Seçilen 60 genç, seçtikleri 3 eğitim alanında 4 tam gün 6’şar saat sektör ihtiyaçları dikkate alınarak hazırlanmış içeriklerde eğitim alacak.

Projeye 18 yaş üzeri gençler katılabiliyor. 2011 yılı sonuna kadar 60 kişiyle başlayacak olan projenin 2012 ayağında ise 7 bölgede yürütülecek yüz yüze eğitimlerle 1000 kişiye doğrudan ulaşılması hedefleniyor. Proje planları arasında, sürdürülebilirlik amacıyla 2013’te “Online Yetenek Geliştirme Platformu” kurulması da bulunuyor. TTNET, bu proje için 750.000 – 1 milyon TL arası bir bütçe ayırdığını açıkladı.

İLGİLİ HABERLER