reklamı kapat

POPÜLER

Peugeot 408

Peugeot yeni SUV modeli için isim belirsizliğini sürprizle sonlandırdı; işte resmi detaylar

4008 adıyla beklenen Coupe SUV modelinde sürpriz yapan Peugeot, yeni bir kullanıcı kitlesini yakalamak istiyor.

2030 yılından itibaren tamamen elektrikli otomobiller satan bir marka olma yolunda ilerleyen Peugeot, dönüşüm süreci kapsamında uzun süredir yapmadığı bir adımı hayata geçirmeye hazırlanıyor. 2022 ile birlikte ürün gamına yeni bir SUV modeli eklemeye hazırlandığını bildiğimiz Fransız üreticinin, Coupe çizgili bu modelle birlikte yeni bir kullanıcı kitlesini yakalama potansiyeli söz konusu. Bir süredir geliştirme sürecini yakından takip ettiğimiz bu modelle ilgili ilk kez net bir bilgi paylaşan resmi kaynaklar, bu vesileyle isim belirsizliğine son verdi. 4008 olarak beklenen model adının “408” olarak tercih edildiğini gördüğümüz duyuruyla birlikte tanıtım da resmiyet kazanmış durumda. Bu kapsamda eğer bir değişiklik olmaz ise Coupe SUV Peugeot 408 ile haziran ayı içerisinde tanışacağız.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peugeot 408 için zengin motor seçenekleri ön planda olacak

Renault Arkana başta olmak üzere segmentte kısıtlı bir rakip yelpazesiyle karşı karşıya olacak olan Peugeot 408, konum olarak 308 ile 3008 arasındaki boşluğu dolduracak. Markanın “Fastback silüeti ile fark yarayacak” cümlesiyle mesajını verdiği model, yeni 308’in taşıdığı altyapıya paralel olarak zengin motor seçenekleriyle geliyor. Tamamen elektrikli versiyonun da ihtimaller arasında olduğu 408’de benzinli, şarj edilebilir hibrit ve dizel seçenekleri de görmemiz şaşırtıcı olmayacak. Elektrik tarafında e-308 üzerinden 400 kilometrelik menzil 160 beygire yaklaşan güç ve 270 Nm’lik tork değerlerini de yine üst sıraya not etmekte fayda var.

1,2 litrelik PureTech ve 1,5 litrelik dizel motorların yanında şarj edilebilir hibrit versiyonları da 408’de tercih listesinde görmeyi bekliyoruz. 1,6 litrelik benzinli motorun çevresinde şekillenen iki hibrit seçenek 180 ve 225 PS’lik güç değerleriyle 308’de sunuluyor. Yeni 408 ile ilgili son gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.