reklamı kapat

POPÜLER

E.Go e.wave X

Neymar ile birlikte sahnede; şehrin yeni mini elektriklisi E.Go e.wave X ile tanışın

Life sonrasında markasının ikinci modeli olarak karşımıza çıkan E.Go e.wave X, tasarım ve teknik tarafta ciddi iyileştirmelere sahip.

2019 yılı Cenevre Otomobil Fuarı’nda aldığı sahnede pek çok otomobil tutkunu gibi bizim de dikkatimizi çeken Almanya merkezli e.Go girişimi, aradan geçen zaman diliminde beklentileri yanıltmadan adından söz ettirmeyi başardı. Mikromobilite odağında şehir içi mini elektrikli araçları kullanıcılarla buluşturan marka, ilk modeli Life sonrasında aileye ikinci üyeyi de resmi olarak ekledi. Kısa süre önce gerçekleştirilen özel bir etkinlik kapsamında duyurulan E.Go e.wave X, Life’a göre çok daha güçlü hatlar üzerine geliştirilen tasarımıyla şehir içerisinde farklılaşan bir mini araç olacak. Aracın dış tasarımı kadar içerisinde getirdiği yenilikler de, kullanıcı deneyimini bir üst noktaya taşımada kesinlikle kayda değer olacak gibi görünüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

E.Go e.wave X için öne çıkan özellikler

Gerçekleştirilen iş birliği kapsamında dünyaca ünlü futbolcu Neymar’ın örtülerini kaldırdığı e.wave X’in tasarımı kadar teknik verileriyle de beklentileri karşılayacağını düşünüyoruz. Standart olarak tek elektrik motoruyla gelen model, bu motorun ürettiği 109 Ps’lik güçle yola çıkıyor. Life versiyonuna göre 30 PS iyileştirilmiş olan güç değerinin, sürüş deneyimini de daha tatmin edici kılacağını belirtmeden geçmeyelim. E.Go, e.wave X ile birlikte batarya tarafında da yeni bir ünitenin denemelerini yapıyor. Life’a göre menzili ikiye katlayan yeni batarya paketiyle birlikte otomobilin 240 kilometreyi bulan menzil değerini yakalayacağı bir tablo karşımızda. Modelin donanım tarafında da dikkat çekici silahları olacak. Kokpiti domine eden 23 inçlik ekran, kablosuz telefon şarjı, yokuş kalkış desteği, yağmur sensörü, 18 inçlik jant seti ve tavan bagaj demiri ve LED ışıklandırma grubu gibi detayları bu tarafta ön plana çıkartmak mümkün. Tanıtımıyla birlikte rezervasyon alımları da başlayan E.Go e.wave X, Almanya’da 24.990 euroluk başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak.