reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi TV Stick 4K

Xiaomi TV Stick 4K ve Xiaomi Buds 3T Pro için Türkiye fiyatları açıklandı

4K çözünürlük sunan TV aparatı Xiaomi TV Stick 4K ve kablosuz kulaklık Xiaomi Buds 3T Pro için Türkiye fiyatları paylaşıldı.

Advertisement

Xiaomi 12 ve 12 Pro etkinliğinde Xiaomi TV Stick 4K ve Xiaomi Buds 3T Pro da yer aldı. Ürünleri Türkiye’ye getiren Xiaomi Türkiye, TV Stick 4K için 1.319 TL fiyat belirledi. Kişilerin Xiaomi Buds 3T Pro içinse Türkiye’de 2.099 TL verilmesi gerekiyor. Burada en çok dikkat çeken TV Stick 4K oluyor. Üzerinden geçmek adına tasarımsal olarak ilk sürümden farklı görünmeyen ürün, 10-bit renk destekli 4K/60 FPS video oynatmaya tam destek veriyor. AV1, AVS2 (4K/ 30 FPS), H.264, H.265 ve VP9 P-2 kodek desteklerini taşıyan ürün, buna ek olarak Dolby Atmos, Dolby Vision, DTS HD, HDR10, HDR10+ ve HLG desteklerini de beraberinde getiriyor.

Bu desteklerden yararlanmak adına TV Stick’in adı geçen teknolojilere sahip televizyonlar ile kullanılması gerekiyor. Gücünü Amlogic S905Y işlemci ve Mali-G31 MP2 GPU‘dan alan model, yukarıda gördüğünüz kumanda ile yönetilebiliyor. TV Stick 4K’nın temelinde yazılımsal olarak Android 11 işletim sistemi yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Buds 3T Pro kablosuz kulaklık modeli ise siyah ve beyaz renklerde karşımıza çıkarıldı. Standart bir görünümü bulunan ürün, kulak içi formunu benimsiyor yani yüksek pasif yalıtım getiriyor. Buna ek olarak 40 dB seviyesinde ANC yani aktif gürültü engelleme sunan ürün, 10mm sürücüler üzerine kuruluyor ve firmaya göre üst seviye bir ses performansı getiriyor. Kulaklıklarda 38 mAh, haznede ise 380 mAh pil taşıyan ürün, ANC olmadan 6 saat boyunca görev yapabiliyor. ANC açılmadığı zaman hazne ile beraber toplam kullanım 24 saati bulabiliyor.

Kablo ya da kablosuz olarak şarj edilebilen Buds 3T Pro kablosuz kulaklık, bağlantı tarafında Bluetooth 5.2 kullanıyor ve LHDC 4.0 kodek desteğini beraberinde getiriyor. Düşük gecikme sunan oyun modu da eksik edilmeyen ürün, şeffaflık modu ile çevredekilerin rahatlıkla duyulabilmesine de aracılık ediyor. 360 derece ses odaklı uzamsal ses desteği olan kablosuz kulaklık, IP55 sertifikasına sahip.

Xiaomi TV Stick 4K ve Xiaomi Buds 3T Pro yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca