reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi TV Stick 4K

4K çözünürlük sunan TV aparatı Xiaomi TV Stick 4K tanıtıldı

4K çözünürlük sunan TV aparatı Xiaomi TV Stick 4K tanıtıldı. Her TV’yi akıllı hale getiren ürün sonunda çözünürlüğü artırdı.

Advertisement

Xiaomi Mi TV Stick, halen bilmeyenler için Xiaomi’nin her televizyonu Android akıllı televizyon haline getiren bir ürün. İşte bunu yenisi geldi ve dediğimiz gibi çözünürlük 4K seviyesine çıktı. Tasarımsal olarak ilk sürümden farklı görünmeyen yeni Xiaomi TV Stick 4K, 10-bit renk destekli 4K/60 FPS video oynatmaya tam destek veriyor.

AV1, AVS2 (4K/ 30 FPS), H.264, H.265 ve VP9 P-2 kodek desteklerini taşıyan ürün, buna ek olarak Dolby Atmos, Dolby Vision, DTS HD, HDR10, HDR10+ ve HLG desteklerini de beraberinde getiriyor.

Bu desteklerden yararlanmak adına TV Stick’in adı geçen teknolojilere sahip televizyonlar ile kullanılması gerekiyor. Gücünü Amlogic S905Y işlemci ve Mali-G31 MP2 GPU‘dan alan model, yukarıda gördüğünüz kumanda ile yönetilebiliyor.

Xiaomi TV Stick 4K’nın temelinde yazılımsal olarak Android 11 işletim sistemi yer alıyor. 2 GB RAM + 8 GB dahili depolamaya sahip ürün için henüz net fiyat verilmiş değil. Ancak tahminler 40 ila 50 dolar seviyesinde yapılıyor. Bu cihaz ileride Türkiye’de de satılacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi TV Stick 4K öncesinde benzer bir ürün Realme’den gelmişti

Televizyonlara direkt olarak HDMI üzerinden bağlanan Realme 4K Smart Google TV Stick, Mi TV Stick ile benzer bir tasarıma sahipti. Google TV üzerinde çalışan yani Android temelli olan ürün, HDR10+ desteğine sahip.

HDR10+’a ek olarak HDMI 2.1 desteği ve 4K 60 FPS video desteği de olan 4K Smart Google TV Stick, bünyesinde bir USB-C portu da taşıyor. Bunu yerleşik hafızasına erişim için sunan model, basit de olsa bir kumanda ile gelmiyor gibi görünüyor.

Realme imzalı Xiaomi Mi TV Stick rakibi 4K Smart Google TV Stick’in resmi olarak Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz ve yurt dışı fiyatı 40 dolar gibi uygun bir seviyede yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çekmeyi başaran Çin’li robot köpek