reklamı kapat

POPÜLER

Realme imzalı Xiaomi Mi TV Stick rakibi ve fazlası tanıtıldı

Realme imzalı Xiaomi Mi TV Stick rakibi ve fazlası tanıtıldı

Türkiye’de resmi olarak yer alan markalardan Realme, Xiaomi Mi TV Stick rakibini resmi olarak lanse etmiş durumda.

Xiaomi Mi TV Stick, halen bilmeyenler için Xiaomi’nin her televizyonu Android akıllı televizyon haline getiren bir ürünü. İşte tam da buna rakip olan Realme 4K Smart Google TV Stick, detaylarına aşağıda yer verdiğimiz Realme GT Neo2 ile beraber lanse edildi.

Televizyonlara direkt olarak HDMI üzerinden bağlanan Realme 4K Smart Google TV Stick, görebileceğiniz üzere Mi TV Stick ile benzer bir tasarıma sahip. Google TV üzerinde çalışan yani Android temelli olan ürün, HDR10+ desteğine sahip.

HDR10+’a ek olarak HDMI 2.1 desteği ve 4K 60 FPS video desteği de olan 4K Smart Google TV Stick, bünyesinde bir USB-C portu da taşıyor. Bunu yerleşik hafızasına erişim için sunan model, basit de olsa bir kumanda ile gelmiyor gibi görünüyor.

Realme imzalı Xiaomi Mi TV Stick rakibi 4K Smart Google TV Stick’in resmi olarak Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz ve yurt dışı fiyatı 40 dolar gibi uygun bir seviyede yer alıyor.

Bu arada firmadan Realme Brick isimli bir Bluetooth hoparlör modeli, yeşil renkli Buds Air 2 kablosuz kulaklık, akıllı telefonlar için oyun odaklı tetik eklentisi, akıllı telefonlar için soğutma fanı ve telefonu yan tutarak kullanan oyuncular için yan yapılı bir USB-C kablosu da gelmiş durumda.

Bu aksesuarların bazıları için de Türkiye beklentisi bulunuyor ancak bu konuda henüz resmi bir açıklama gelmiyor.

Bu arada Realme tarafının rakip olduğu Xiaomi Mi TV Stick için de yeni bir sürüm geliyor

İlk sürümden farklı görünmeyecek yeni Mi TV Stick, yüksek ihtimalle isminde “Mi” takısı taşımayacak ve 10-bit renk destekli 4K/60 FPS video oynatmaya tam destek verecek.

AV1, AVS2 (4K/ 30 FPS), H.264, H.265 ve VP9 P-2 kodek destekleriyle yolda olduğu iddia edilen ürün, buna ek olarak Dolby Atmos, Dolby Vision, DTS HD, HDR10, HDR10+ ve HLG desteklerini de taşıyor. Yani ürün hemen hemen tüm güncel teknolojilere tam destek veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu desteklerden yararlanmak adına TV Stick’in elbette adı geçen teknolojilere sahip televizyonlar ile kullanılması gerekiyor. Gücünü Amlogic S905Y işlemci ve Mali-G31 MP2 GPU‘dan alacak ürün, aşağıdaki kumanda ile yönetilebilecek.

Xiaomi Mi TV Stick‘in temelinde ise elbette Android işletim sistemi olacak. Ürün VHT80 ile 866.7 Mbps download, HT40 ile ise 300 Mbps upload gerçekleştirebilecek.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çekmeyi başaran Çin’li robot köpek