reklamı kapat

POPÜLER

LG UltraFine OLED Pro

LG, yeni UltraFine OLED Pro monitör modellerini tanıttı

LG’den CES 2021’de dikkat çeken bir OLED monitör tanıtmıştı. Bu model direkt olarak LG UltraFine OLED Pro adıyla çıkmıştı.

CES 2021’de 2021 serisi yeni OLED TV’lerini tanıtan LG, OLED konusunda dikkat çekici bir monitör adımı da atmıştı. Bu adımın arkasında yer alan LG UltraFine OLED Pro monitör modeli, 31,5 inç bir OLED panel kullanıyor olmasıyla çok ses getirmişti. Firma bu monitör için lansmanda fiyat vermemiş, fiyatın daha sonra tam 3.999 euro olduğu ortaya çıkmıştı.

Fiyat konusunda beklenenden çok daha pahalı çıkan ürün, firma için bir başlangıcı oluşturuyordu. Bugün bu bağlamda CES 2022’de fiziksel olarak sergilenecek yeni UltraFine OLED Pro modelleri geldi. Bu sefer UltraFine OLED Pro için 27 inç ve 32 inç olmak üzere iki farklı boyut sunuluyor.

Oldukça standart bir tasarıma sahip olan iki sürüm de gerçek OLED panel sayesinde yüksek parlaklık, derin siyahlar ve canlı renkler sunuyor. DCI-P3 ve Adobe RGB kapsamaları tam olan yani yüksek renk doğrulu getiren ürünler, 1 ms tepki süresiyle gecikmesiz bir kullanım deneyim getiriyorlar.

60 Hz yenileme hızlarıyla oyun değil profesyonel kullanıma odaklanan ürünler, USB Type-C üzerinden hem görüntü hem de güç aktarabiliyor. Buna ek olarak HDMI ve DisplayPort portları da olan yeni LG UltraFine OLED Pro modelleri, pivot özelliğine de sahip. Böylelikle ürünler farklı amaçlar için dikey olarak kullanılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG UltraFine OLED Pro modelleri için fiyatlar henüz belli değil

Ancak rakamların yine çok ama çok yüksek olması bekleniyor. Yine de 27 inç olan modelin fiyat açısından belirli bir kesimi memnun etmesi olası görünüyor. Bu modeller yukarıda da dediğimiz gibi sadece üst seviye kalite isteyen profesyonellere hitap ediyor.

İlgili Video