reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Band 7 LOG Tasarım

Xiaomi Band 7 için büyüyen ekran boyutu netlik kazandı

Xiaomi Band 7 ile resmi olarak 24 Mayıs tarihinde tanışıyoruz. Modelin en büyük farklarından birisi büyüyen ekranı olacak.

Xiaomi Mi Band 6 üzerine kurulacak Xiaomi Band 7, artık yüzde 100’e yakın oranda netlik kazandığı üzere 1,62 inç AMOLED ekran üzerine kurulacak. Bu açıdan 1,56 inç seviyesinden 1,62 inç seviyesine çıkacak Xiaomi, burada büyük bir artış getirmeyecek. Ancak ufak da olsa büyüyen ekranın elbette faydası olacak. İlk olarak daha ince çerçevelere sahip olacak akıllı bileklik, daha fazla ekran alanı ile tek seferde daha fazla bilgi gösterebilecek. Daha büyük ekran elbette daha farklı saat arayüzlerine de aracılık edecek. Kesin şekilde NFC’ye sahip olan ve olmayan olmak üzere iki farklı versiyon halinde pazara sunulacak model, akıllı saatler pahalı ve büyük gelenleri fazlasıyla memnun edecek izlenimi oluşturuyor. Çok sayıda sağlık ve aktivite takip özelliği taşıyacak Band 7,, Android yanında iOS cihazlarla da uyumlu olacak.

Modelin fiyatı konusundaki tahminlerimiz değişmiyor. Dün yapılan bir sızıntıya göre ürünün fiyatı Avrupa özelinde 45 euro seviyesinde olacak. İleride Türkiye’de de satılacak model, burada 700 TL ya da üstünde bir fiyata sahip olabilir. Şu an Türkiye’de bir önceki model Band 6 700 TL’ye satılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu açıdan yeni model 800 TL bandını bile zorlayabilir. Band serisi Türkiye’ye ilk geldiği zaman 120-150 TL bandında satılıyordu. Ancak bunun üstüne dolar kuru hiç yerine saymadı ve sürekli olarak artarak 16 TL’ye kadar geldi.

Xiaomi Band 7 akıllı bileklik yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca