reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Smart Band 7

Resmen Türkiye’de de satılacak Xiaomi Smart Band 7 tanıtıldı

Şimdiye kadar Çin’e özel olan Xiaomi Band 7, Türkiye dahil küresel pazarlara Xiaomi Smart Band 7 olarak geliyor.

Xiaomi Mi Band 6 üzerine gelen Xiaomi Band 7 bugün itibarıyla Xiaomi Smart Band 7 adı ile küresel pazarlar için de duyuruldu. Modelin açıklanan Avrupa fiyatı 60 euro seviyesinde yer alıyor. Bu fiyat sadece kur çarpımı 1.100 TL yapıyor. Bu açıdan ürünün Türkiye’de 1.200 TL’den aşağıya “resmi garantili olarak satılması” çok olası görünmüyor. Küresel sürümünde Google Fit, Strava ve Apple Health entegrasyon desteği bulunan Smart Band 7, isim değişikliği ve İngilizce içerikleri haricinde Çin versiyonundan bir fark taşımıyor.

Sadece Çin sürümden farklı olarak NFC’li versiyonu bulunmayan (Daha sonra gelebilir) Smart Band 7, 450 nit parlaklık sunan 326 ppi 1,62 inç dokunmatik AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Mi Band 6’dan farklı olarak 125 mAh yerine 180 mAh pile sahip olan ürün, bu pil ile 14 gün kullanım ömrü getiriyor.

Çok sayıda sağlık ile aktivite takip özelliği taşıyan ve bunlar arasında nabız yanında SpO2 ölçümü de yer alan Smart Band 7, Android yanında iOS cihazlarla da tam uyumlu tasarlanmış durumda. 120’den fazla sporu otomatik olarak tanıyarak detaylı şekilde analiz edebilen, 7 günlük ortalama üzerinde kas kazanımı ve yağ yakımı konusunda bilgi verebilen ürün, suya karşı tamamen dayanıklı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiao AI sesli asistan desteği bulunan Xiaomi Smart Band 7herkese hitap eden çok sayıda farklı saat arayüzü taşıyor. GPS’e ve her zaman açık ekran özelliğine sahip olmayan ürün, titreşim motorunu kandaki oksijen oranı düştüğü zaman bildirmek için kullanabiliyor.

Bu arada uzun zamandır bir seçeneğin adı daha geçiyor. İleride karşımıza bir Xiaomi Band 7 Pro ya da Xiaomi Smart Band 7 Pro da çıkabilir. Spesifik olarak temmuz ayında Leica imzalı kamera sistemine sahip amiral gemisi Xiaomi 12 Ultra ile beraber tanıtılması olası olan ürün, bazı tahminlere göre daha büyük ekran, daha büyük pil ve yerleşik GPS ile pazara çıkabilir.

Hepsine ek olarak Xiaomi bugün burada ulaşabileceğiniz tablet / dizüstü hibrit, televizyon ve elektrikli scooter gibi yeni ürünleri de küresel pazarlar için duyurdu.

Xiaomi Smart Band 7 akıllı bileklik yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca