reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Band 7

Çok merak edilen akıllı bileklik Xiaomi Band 7 tanıtıldı

Xiaomi Band 7 ile resmi olarak söz verildiği tarihte tanıştık. Ürün yerini aldığı versiyona oranla önemli iyileştirmelere sahip.

Xiaomi Mi Band 6 üzerine gelen Xiaomi Band 7 (Smart Band 7 / Mi Smart Band 7), serinin tasarım çizgisini devam ettiriyor ve bizce modern bir tasarım ile karşımıza çıkıyor. NFC’ye sahip olan ve olmayan olmak üzere iki farklı versiyon halinde pazara sunulan model, 450 nit parlaklık sunan 326 ppi 1,62 inç dokunmatik AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Yerini aldığı modelden biraz daha büyük (1,56 inç) ekrana sahip olan ürün, bu sayede daha fazla bilgiyi gözler önüne seriyor ve daha farklı saat arayüzlerini önünü aralıyor. Mi Band 6’dan farklı olarak 125 mAh yerine 180 mAh pile sahip olan ürün, bu pil ile 14 gün kullanım ömrü getiriyor. Firmanın Band serisi pil ömrü konusunda başından beri pek fazla üzmüyor, bu ürünler bir akıllı saat gibi harcama yapmıyor.

Çok sayıda sağlık ile aktivite takip özelliği taşıyan ve bunlar arasında nabız yanında SpO2 ölçümü de yer alan Band 7, Android yanında iOS cihazlarla da tam uyumlu tasarlanmış durumda. 120’den fazla sporu otomatik olarak tanıyarak detaylı şekilde analiz edebilen, 7 günlük ortalama üzerinde kas kazanımı ve yağ yakımı konusunda bilgi verebilen ürün, elbette suya karşı dayanıklı ve 50 metre derinliğe kadar sorunsuz şekilde inebiliyor.

Xiao AI sesli asistan desteği bulunan Xiaomi Band 7, herkese hitap eden çok sayıda saat arayüzü taşıyor. Bazı sızıntıların aksine GPS’e ve her zaman açık ekran özelliğine sahip olmayan ürün, titreşim motorunu kandaki oksijen oranı düştüğü zaman bildirmek için kullanabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ürün yaklaşık 37 dolarlık bir yurt dışı satış fiyatına sahip. İleride Türkiye’de de satılacak Band 7, daha önce de aktardığımız gibi burada 700 TL ya da üstünde bir fiyata sahip olabilir. Türkiye’de bir önceki versiyon olan Band 6 şu an tam 700 TL’ye satılıyor.

Xiaomi Band 7 akıllı bileklik yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca