reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation DualSense Edge LOG Görsel

Yeni PlayStation 5 güncellemesi ile DualSense gelişecek

Şu an aktif olarak beta testlerine başlanan yeni PlayStation 5 güncellemesi ile beraber DualSense kontrolcüler gelişecek.

Yakında her PlayStation 5 sahibinde açılacak bu güncelleme ile beraber DualSense ve DualSense Edge kontrolcülerin hem dahili hoparlör özelinde ses seviyesi artırılacak hem de yapay zekâdan güç alınarak mikrofon kalitesi hatırı sayılır oranda iyileştirilecek. Burada özellikle arka plan gürültüsünün ortadan kaldırılmasına odaklanılacak, yeni sürümle beraber eğer ekran paylaşma özelliğini kullanırsanız, arkadaşlarınız oyununuzla etkileşim kurmak için işaretçileri ve emoji tepkilerini kullanabilecek. Ayrıca bu sürüm ile beraber PS5’teki güç göstergesinin parlaklığı kontrol edilebilecek. Burada kişilere düşük, orta ve yüksek olmak üzere üç farklı seçenek sunulacak. Bu aralar PlayStation denildiği zaman akla geçtiğimiz günlerde bir iddia olarak ortaya çıkan yeni bir portatif versiyon geliyor. Kaçıranlar için satıştaki model PlayStation Portal birçok kişinin hayal ettiği gibi çıkmayan bir taşınabilir oyun cihazı oldu. Buradaki yeni iddialar ise beklenen bağımsız yapıdaki yeni bir cihazın yolda olabileceğini gündeme getiriyor. AMD APU’yu temel alacak denilen bu portatif oyun makinesinin, oyunları yerleşik olarak oynatacağı ve PS5 yanında PS4 oyunlarına da destek vereceği söyleniyor. Bunlar haricinde şimdilik başka bir detayın olmadığı ürün, şimdiden büyük merak uyandırıyor ve elbette kesin değil ancak yüksek ihtimalle 2025 çıkışı hedeflenerek geliştiriyor.

[haber id=”87340

PlayStation Portal kaçıranlar için ilk aşamada akla geldiği gibi bulut oyunculuğu merkeze almıyor. Bu taşınabilir oyun cihazını alanların mutlaka bir PlayStation 5‘e sahip olması gerekiyor, oyunlar bu cihaza WiFi kullanılarak PS5 üzerinden aktarılıyor. Yani cihazın merkezinde “Remote Play / Uzaktan Oynama” altyapısı bulunuyor, bu özelliği Sony kendisi şöyle açıklıyor: “Uzaktan Oynama ile PlayStation konsolunuzu yüksek hızlı internet bağlantısı olan her yerden uzaktan kontrol edebilirsiniz. Örneğin hareket halindeyken PS5 ve PS4 oyunlarının keyfini çıkarmak için başka odadaki bir bilgisayarı veya bir akıllı telefonu kullanabilirsiniz.” 

PlayStation 5 ve DualSense güncellemesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

İLGİLİ HABERLER